„Okulistyka psów i kotów dla początkujących” pod kierownictwem naukowym Lek. wet. specjalista chorób psów i kotów Marta Misiak
- Data szkolenia: 14-09-2024 - 15-09-2024
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Okulistyka
- Miejsce szkolenia: Poznań
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,125.html
Kurs skierowany jest do:
Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych psów i kotów, lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku, którzy rozpoczynają naukę od podstaw, jak i wykonujących samodzielnie badania okulistyczne, ale z różnych przyczyn mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel kursu:
Nauka techniki badania okulistycznego psów i kotów krok po kroku z podziałem na dwa pełne, intensywne dni. Rozpoczniemy od przypomnienia budowy gałki ocznej, następnie omówimy schemat badania okulistycznego – wywiad z właścicielem i jego znaczenie, poszczególne elementy badania okulistycznego wraz z omówieniem i zapoznaniem ze sprzętem okulistycznym oraz kartą badania okulistycznego. Nastepnie przejdziemy do omówienia budowy rogówki i wrzodów – od diagnostyki, klasyfikacji, przez leczenie i powikłania. Interaktywne wykłady mają na celu jak najlepsze przygotowanie do praktyki z podziałem na podgrupy.
Drugi dzień szkolenia koncentruje się na nauce rozpoznawania podstawowych, najczęściej występujących schorzeń narządu wzroku małych zwierząt wraz z propozycją leczenia: choroby wirusowe kotów, wybrane choroby soczewki, zapalenie błony naczyniowej oraz wybrane choroby siatkówki. Ten dzień także zakończy praktyka w podzespołach. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów. Integralną częścią składająca się na całość szkolenia jest program – zakładka program i literatura.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:
Jak właściwie wykonać badanie okulistyczne u kota i psa, jakiego użyć do tego sprzętu okulistycznego. Jak rozpoznać najczęściej występujące schorzenia narządu wzroku oraz jakie zastosować leczenie. Obszerna część praktyczna pozwoli na zdobycie solidnych podstaw do samodzielnej pracy zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i gabinecie ogólnej diagnostyki małych zwierząt.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 18 osób
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – grupa 18 osobowa podzielona zostaje na 6 grup 3 osobowych. Każda grupa pod okiem Trenera (3 prowadzących) wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach losowo dobranych, tak aby jak najbardziej przybliżyć codzienną pracę.
- DWA intensywne dni z badaniem pacjentów.
- stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny, jaki wskazane byłoby aby znajdował się w gabinecie ukierunkowanym na diagnostykę okulistyczną dostarczany przez firmę OptoTech Medical – włściciel marki EYESVET.
- podczas zajęć praktycznych, pacjenci nie są poddawani premedykacji.
- wykładowcy to lekarze czynni zawodowo, zajmujący się okulistyką małych zwierząt, cały czas dokształcający się w kraju i zagranicą.
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypełnij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzenie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (podaj dane) lub paragon (dotyczy osób fizycznych), na każdą następną wpłatę również fakturę lub paragon;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenie z powodu zbyt małej ilości uczestników – szczegóły zawiera REGULAMIN UDZIAŁU W KURSACH.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie ukończenia kursu z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.