ZNAJDŹ WETERYNARZA

niedziela, 26 września 2021
Zobacz:
stomatologianews

TRUDNE TEMATY – CZYLI O ETYCE W WETERYNARII ETHICAL DILEMMAS IN VETERNARY EDUCATION CONFERENCE – 29 – 31 MARCA 2019R. WMW SGGW

POLSCY STUDENCI WETERYNARII PONOWNIE STWORZĄ PRZESTRZEŃ DO DYSKUSJI NA TRUDNE TEMATY DOTYCZĄCE ZWIERZĄT.

Dużo ostatnio mówi się o problemach w środowisku weterynaryjnym. Warszawscy studenci po raz kolejny zaprosili do siebie specjalistów i zagranicznych kolegów, żeby otwarcie porozmawiać  o dylematach z którymi na co dzień spotykają się osoby zawodowo pracujące ze zwierzętami.

Konferencja o której mowa jest organizowana przez organizację zrzeszającą studentów weterynarii – IVSA Warszawa i odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. To już kolejna edycja, na którą w tym roku przyjedzie niemal 200 uczestników z każdego zakątka globu.

Kiedy i jak należy podjąć decyzję o eutanazji? Po czym poznać, że zwierzę odczuwa przewlekły ból  i jak mu wtedy pomóc? Gdzie leżą granice naszej etyki i humanitaryzmu w postępowaniu ze zwierzętami? Porozmawiamy o tematach, które są kontrowersyjne, na które trudno jest znaleźć prostą odpowiedź oraz takich, o których rzadko się mówi. Trzydniowy cykl wykładów, prezentacji i warsztatów ma na celu zapełnić tę lukę, umożliwić poznanie światowych autorytetów w swoich dziedzinach i pomóc ponieść świadomość wśród studentów weterynarii. Porozmawiają z nami m. In. Natalia Strokowska (VetNoLimits), Jenni Nellist (UK), Dorota Szadurska, Ines Ajuda (PT), Vicky Bond (UK), Nienke Edenburg (NL), Krzysztof Zdeb oraz Jakub Gołąb.

Więcej informacji na temat konferencji EDinVE oraz naszych prelegentów znaleźć można na stronie: https://www.facebook.com/events/337631216820175/. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wydarzeniem!

 

 

 

 

 

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci