Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Zalety żywienia psów i kotów karmami holistycznymi. Czym są karmy holistyczne i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Opiekunowie psów i kotów są coraz bardziej świadomi, że jakość karmy ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania opiekunów psów i kotów powstały karmy holistyczne. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Holizm, od którego karmy wzięły swoją nazwę, oznacza całość. W przypadku żywienia czworonogów odnosi się do traktowania w taki sposób organizmu, aby pozostał zdrowy – wszystkie jego elementy (poszczególne narządy i układy, włączając w to także psychikę) muszą funkcjonować prawidłowo. Całościowa opieka nad czworonogami – zapewnienie im odpowiedniej ilości ruchu i pracy umysłowej, dobrych warunków życia i ograniczenie stresujących sytuacji – jest uzupełniana przez właściwe żywienie, najlepiej dostosowane do potrzeb psiego lub kociego organizmu.

Karmy holistyczne – to znaczy jakie?

Karmy holistyczne to produkty odznaczające się najwyższą jakością.  Wspomagają funkcjonowanie organizmu na wszystkich poziomach, a ich skład zadowoli nawet najbardziej wymagających  właścicieli zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii mamy możliwość żywić swoje czworonogi naturalnymi składnikami, a równocześnie nie rezygnować z wygody, jaką daje stosowanie gotowej karmy.

Producenci karm holistycznych nie idą na skróty. Rygorystycznie przestrzegają zasad, które zapewniają najwyższą jakość składników. Przykładowo, korzystają z produktów dostępnych u lokalnych dostawców, ponieważ długotrwały transport mógłby źle wpłynąć na świeże produkty. Nie korzystają też z zapychaczy, które można spotkać w karmach gorszej jakości – zazwyczaj są to trudno przyswajalne dla psów i kotów zboża. Prawdziwe potrzeby żywieniowe zwierząt są na pierwszym planie. A te w pełni zaspokajają tylko naturalne składniki.

Zdrowa karma? Naturalnie!

Karmy holistyczne mają wiele zalet. Co ważne, odznaczają się wysoką zawartością mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, często kilku różnych gatunków (np. drób, jagnięcina, dziczyzna, ryby), dzięki czemu dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych aminokwasów. Zboża, które są powszechnie stosowane w innych karmach, tutaj zastąpiono znacznie zdrowszymi i łatwiej przyswajalnymi owocami i warzywami, często pochodzącymi z upraw ekologicznych. Usunięcie z karm holistycznych zbóż oznacza, że nie zawierają one glutenu. Ograniczono także zawartość węglowodanów odpowiedzialnych za nadwagę. W ich miejsce pojawiają się naturalne tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, które stanowią źródło energii.

Witaminy i minerały nie są dodawane w formie sztucznie wyprodukowanego proszku, ale w postaci naturalnych produktów zawierających te składniki. W karmach holistycznych znajdziemy więc m. in. siemię lniane, kurkumę czy wyciąg z juki, a także zioła i probiotyki, które mają działanie prozdrowotne i wspierają naturalną odporność organizmu.  Karmy holistyczne nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów ani składników, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, są więc polecane w żywieniu zwierząt z alergią. Co ciekawe, karmy tego typu mają również pozytywny wpływ na czworonogi dotknięte chorobami psychosomatycznymi lub chorobami o niejasnym pochodzeniu.

Karmy holistyczne są znakomitą propozycją dla czworonogów w każdym wieku i każdej wielkości. Szeroki wachlarz produktów wykorzystanych do produkcji w efekcie daje naturalną i zdrową karmę stworzoną z różnorodnych składników. Właściciele mogą być spokojni, bo wiedzą, co zawierają wsypywane do miski granulki, a przy okazji mają pewność, że posiłki są pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane.

Źródło:

Petvita Corporation Sp. z o.o.

Nasi klienci