Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ponad 22 tys. złotych dla bezdomnych wrocławskich kotów

KRAKVET IKWP„Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy. Szczególne podziękowania należą się uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom z gimnazjum w Kątach Wrocławskich. Nie pierwszy raz mogliśmy liczyć na ich pomoc. Część karmy trafi do naszych podopiecznych w domach tymczasowych we Wrocławiu. Jednak głównymi beneficjentami wygranej będą bezdomne, wolnożyjące koty, dokarmiane przez ludzi z Wrocławia i okolic. To głównie z myślą o bezdomnych kotach spędzających zimę na dworze postanowiliśmy po raz kolejny startować w konkursie.

Część wygranej trafi w ręce naszych dwóch wolontariuszek, które przeprowadziły się na wieś, gdzie zmagają się z problemem bezdomności kotów oraz ich ogromnej nadpopulacji. Wspieramy także dość znany wśród wrocławskich „zwierzolubów” Dom Tymczasowy Magdy Łazarskiej – opiekunki tymczasowej sporej gromadki kotów i psów. Jednym z jej podopiecznych jest Kraksa – sparaliżowany pies na wózku inwalidzkim, który zdobył sympatię wrocławskiej społeczności” – komentuje Edyta Pawlaszczyk, koordynator Grupy NEKO.

Każdego miesiąca na forum KrakVetu klienci sklepu zgłaszają organizacje, które według nich powinny otrzymać wsparcie. W kolejnym etapie odbywa się głosowanie – organizacja, która otrzyma najwięcej głosów zostaje laureatem miesiąca.

„Działalność Grupy Pomocy Kotom NEKO to przykład organizacji, która nie tylko pomaga, ale również edukuje społeczność lokalną na temat sytuacji bezdomnych kotów, czy też warunków odpowiedzialnej adopcji. Chcemy pomagać organizacjom i ludziom, którzy poświęcają każdą wolną chwilę po to, aby polepszyć warunki życiowe chorych i bezdomnych zwierząt. Cieszymy się, że zaangażowanie naszych klientów przynosi tak wymierne korzyści. Dzięki akcji Pomoc dla Schronisk wiele organizacji otrzymuje wsparcie, które jest w stanie zaspokoić realne potrzeby ich podopiecznych”– komentuje Marek Batko, prezes firmy KrakVet.

Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia najpotrzebniejszych produktów zoologicznych. – „W naszym przypadku będą to w ogromnej większości karmy suche. Wybór ten podyktowany jest przede wszystkim potrzebami naszych podopiecznych – kotów bezdomnych, wolnożyjących. Zamówiliśmy również karmy weterynaryjne dla kotów „specjalnej troski”, które znajdują się pod nasza opieką, a także karmy dla psów dokarmianych przez karmicielki na wsiach, gdzie czworonogi często pozostawione są bez opieki” – mówi Edyta Pawlaszczyk.

Ideą powstania Grupy Pomocy Kotom NEKO było zmniejszenie liczby kotów oddawanych do schronisk i wyrzucanych na ulicę.

„To, co wyróżnia naszą grupę i co było jednym z założeń podczas jej powstawania, to dość restrykcyjne podejście do procesu adopcyjnego, który rozpoczyna się ankietą i obowiązkową wizytą przedadopcyjną, a po pomyślnym przejściu wszystkich etapów kończy podpisaniem umowy adopcyjnej. Chcemy, aby nowi opiekunowie byli świadomi odpowiedzialności, jaką biorą za zwierzę, które jest pod ich opieką. Chcemy, aby sterylizacja czy zabezpieczenie balkonu i okien oraz właściwa opieka nad kotem były czymś oczywistym. Z drugiej strony nowi opiekunowie przyjmują pod swój dach zwierzaka przebadanego, odrobaczonego, odpchlonego, zaszczepionego, a w przypadku kotów powyżej 6. miesiąca życia również z pakietem testów na nieuleczalne choroby wirusowe. Utrzymujemy także stały kontakt z nowymi opiekunami naszych podopiecznych i monitorujemy sytuację zwierzaków” – komentuje Edyta Pawlaszczyk.

Źródło: Newseria

Nasi klienci