Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Choroby nerek i serca na konferencji PerfectVet

W dniach 26-27 listopada w Lublinie odbyła się kolejna konferencja organizowana przez Lubelskie Weterynaryjne Centrum Szkoleniowe PerfectVet poświęcona chorobom nerek i serca. Wydarzenia to, wpisało się w charakter listopadowych imprez PerfectVet i choć zorganizowane zostało zaledwie siedem dni po zakończeniu warsztatów praktycznych „5-dniowa szkoła kardiologii – poziom II”, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Znani i cenieni polscy specjaliści, klinicyści, a zarazem wykładowcy akademiccy – prof. Roman Lechowski, dr hab. Jacek Madany, prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak dr Wojciech Hildebrand, dr Urszula Bartoszuk-Bruzzone, dr Anna Kosiec-Tworus, dr Olga Szaluś-Jordanow, zaprezentowali cykl wykładów poświęconych pierwszego dnia: niewydolności serca i nerek, pomiarom krwi tętniczej w chorobach nerek, czy wykorzystaniu techniki USG w ocenie przepływów w nerkach. Jak zawsze uzupełnieniem teorii było przedstawienie i opis klinicznych przypadków chorób nerek. Spotkanie niedzielne w całości poświęcono diagnostyce i leczeniu chorób serca. Uczestnicy konferencji mieli możliwości przypomnieć sobie jak właściwie osłuchiwać serce, jak poprawnie wykonać i interpretować wyniki badania EKG oraz, jak właściwie diagnozować i leczyć pacjentów z chorobami układu krwionośnego.

W konferencji obok licznego grona lekarzy weterynarii udział wzięły firmy farmaceutyczne i sprzętowe. Głównymi partnerami zorganizowanego wydarzenia byli: Vetoquinol Polska partner platynowy wydarzenia, Medivet Hills i Ceva – partnerzy złoci, Biowet Puławy, ScanVet i Boehringer Ingelheim – partnerzy srebrni. Wydarzenie wsparły także firmy: VetExpert, Dramiński, Vetiss, Royalcanin, Technomed. Patronem medialnym po raz kolejny było czasopismo Weterynaria.

Decyzją Komisji ds. Studiów Wyższych Lekarzy Weterynarii, Kształcenia Ustawicznego i Specjalizacji Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej konferencja uzyskała 20 punktów edukacyjnych. Kolejne wydarzenia PerfectVet odbędą się wkrótce. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy. Szczegóły znajdziecie Państwo na www.pefectvet.pl

 

Nasi klienci