Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

IDEXX – światowy lider w dziedzinie diagnostyki weterynaryjnej potwierdza brak przypadków COVID-19 wśród zwierząt domowych

WESTBROOK, Maine, 25 marca 2020 r. — Spółka IDEXX Laboratories, Inc. (NASDAQ: IDXX), globalny lider diagnostyki i oprogramowania w dziedzinie weterynarii, ogłosiła, że przeprowadzone wśród zwierząt domowych testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za chorobę koronawirusową 2019 (COVID-19) u ludzi, nie przyniosły jak dotąd ani jednego wyniku dodatniego. Testom poddano tysiące próbek pochodzących psów i kotów  dostarczonych przez laboratoria referencyjne IDEXX na całym świecie.

 

Otrzymane wyniki są zgodne z aktualnymi poglądami specjalistów, którzy uważają, że COVID-19 przenosi się przede wszystkim z człowieka na człowieka i podtrzymują zalecenie, aby nie przeprowadzać testów zwierząt domowych na obecność wirusa COVID-19. W przypadku psów i kotów z objawami oddechowymi zaleca się wizytę u weterynarza w celu przeprowadzenia badań w kierunku bardziej pospolitych patogenów układu oddechowego.

 

Jeśli czołowe autorytety w dziedzinie ochrony zdrowia orzekną, że badanie zwierząt domowych w kierunku wirusa COVID-19 jest uzasadnione, będziemy gotowi zaoferować test SARS-CoV-2 (COVID-19) RealPCR™ IDEXX – powiedział Jay Mazelsky, prezes i dyrektor naczelny IDEXX Laboratories.  – Zwierzęta domowe są ważnymi członkami naszych rodzin i zależy nam, aby pozostawały w dobrym zdrowiu i były bezpieczne. Ponieważ sytuacja ewoluuje, w globalnej sieci naszych laboratoriów referencyjnych IDEXX będziemy nadal monitorować COVID-19 i stan zdrowia zwierząt – podsumowuje Jay Mazelsky.

 

Globalną sieć laboratoriów referencyjnych IDEXX tworzy ponad 80 oddziałów, które łączy zaangażowanie w działania na rzecz poprawy opieki zdrowotnej nad zwierzętami domowymi. IDEXX nie ustaje w poszukiwaniach nowych i skuteczniejszych sposobów działania oraz poprawiania stanu zdrowia i dobrostanu zwierząt domowych, hodowlanych i ludzi. Z sieci zaawansowanych weterynaryjnych laboratoriów referencyjnych mogą korzystać klienci w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Afryce Południowej, Brazylii i w całej Europie. Laboratoria te oferują najpełniejszy i najbardziej zaawansowany w branży zestaw testów.

 

Z najnowszymi informacjami na temat ryzyka przeniesienia wirusa COVID-19 na zwierzęta oraz choroby COVID-19 można zapoznać się na poświęconych tej chorobie stronach  amerykańskich Ośrodków Zwalczania Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) Amerykańskiego Medycznego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii (American Veterinary Medical Association, AVMA) lub  Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

Dostęp do dodatkowych informacji IDEXX można uzyskać na stronie  idexx.pl/covid19.

O laboratoriach IDEXX

Spółka IDEXX Laboratories, Inc. wchodzi w skład Indeksu S&P 500® i jest liderem innowacji w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt domowych, dostarczając praktykującym lekarzom weterynarii na całym świecie szeroki zakres produktów i usług diagnostycznych oraz IT. Produkty IDEXX pozwalają lekarzom weterynarii na świadczenie zaawansowanej opieki medycznej, zwiększają skuteczność działania personelu i poprawiają sytuację ekonomiczną przychodni weterynaryjnych. IDEXX jest też światowym liderem wśród dostawców testów diagnostycznych do badań zwierząt gospodarskich oraz materiałów informacyjnych na ich temat, a także testów do sprawdzania jakości wody i mleka. IDEXX, spółka z siedzibą w Maine, zatrudnia ponad 9000 pracowników i oferuje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji o IDEXX można uzyskać, odwiedzając stronę:  www.idexx.com.

Zdjęcia:Freepik

Nasi klienci