Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

II Konferencja Tematyczna PSLWMZ – podsumowanie

„Wszystko co chcielibyście wiedzieć o chorobach nerek i chorobach uszu u kotów i psów (… i nie tylko), 18-19 maja 2024 r., DoubleTree by Hilton Łódź

Po sukcesie ubiegłorocznej I Konferencji Tematycznej PSLWMZ poświęconej zagadnieniom związanym z rozrodem małych zwierząt, 18-19 maja Zarząd PSLWMZ wraz z Biurem PSLWMZ zorganizowali w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi kolejne wydarzenie branżowe, którego głównymi wątkami edukacyjnymi były: nerka i ucho. Zaproszeni wykładowcy oraz dobrze dobrana tematyka dwóch głównych bloków wykładowych przyciągnęły ponad 300 lekarzy, studentów i techników weterynarii z Polski i zagranicy.

Fot. 1 Słuchacze wykładu dr. Sébastiena Viaud z otologii

O diagnostyce i terapii zaburzeń mineralno-kostnych w przewlekłej niewydolności nerek oraz nefropatii przebiegających z nadciśnieniem, jak i anatomii, wrodzonych chorobach nerek oraz ostrego uszkodzenia nerek i kamicy dolnych dróg moczowych omówili – prof. Jonathan Elliott i dr Magdalena Kraińska. Przybliżono również postępowanie w kamicy i nowotworach dróg moczowych w oparciu o diagnostykę obrazową i laboratoryjną wraz z chirurgią klasyczną, jak i zabiegami małoinwazyjnymi oraz dietą – prof. Michał Jank, prof. Marek Galanty, dr hab. Przemysław Prządka, dr Dariusz Jagielski, dr Maciej Guzera i dr Michał Gruss.

Fot. 2 Wykład prof. Marka Galantego z chirurgii górnych dróg moczowych
Fot. 3 Wykład prof. Jonathana Elliotta z nefrologii

Pasjonatów otologii z pewnością usatysfakcjonowali: dr Sébastien Viaud, dr Piotr Panek, dr Agnieszka Cekiera, dr Maciej Guzera i dr Dorota Pomorska-Handwerker szczegółowo prezentując najnowszy stan wiedzy na temat: videootoskopii, oceny błony bębenkowej, miringotomii, chirurgii przewodu słuchowego oraz puszki bębenkowej, jak i postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w otitis externa i interna. 

Fot. 4 Przedstawiciele Virbac Sp. z o.o. Głównego Sponsora Konferencji z prelegentami sesji otologicznej

Równolegle z wykładami przewodnimi w niedzielę odbyły się: seminarium na temat komunikacji przeprowadzone przez lek. wet. Jakuba Jasiaka z akademii Vethink Academy, warsztaty mikroskopowe pod okiem dr n. wet. Macieja Guzery. Dodatkowo choroby uszu i dróg moczowych u małych ssaków przedstawił dr Tomasz Pięknik.

Fot. 6 Seminarium „Umiejętności komunikacyjne w praktyce weterynaryjnej” dr Jakub Jasiak
Fot. 5 Warsztaty praktyczne cytologii ucha z dr. Maciejem Guzerą

W sobotni wieczór miało miejsce spotkanie towarzyskie przy akompaniamencie gitarowej muzyki na żywo, w czasie którego uczestnicy konferencji mogli podyskutować i zacieśnić koleżeńsko-zawodowe relacje.

Formuła Konferencji Tematycznej zaproponowana i zrealizowana przez PSLWMZ, w opinii wykładowców, słuchaczy, wystawców sprawdziła się doskonale. Obecność takich firm jak VetPlus, Virbac Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., Norax Medical Sp. z o.o., Pupil Foods Sp. z o.o., Azan Sp. z o.o. sp. k., Nutrifarm Sp. z o.o., P.W. Vet-Agro Sp. z o.o., Vetmedical Sp. z o.o., Vet Planet Sp. z o.o., Zoetis Polska Sp. z o.o., Aspel S.A., Edra Urban & Partner Sp. z o.o., Eurowet Sp. z o.o., Laboratorium DermaPharm Sp. z o.o., Sonolife Sp. z o.o., Dechra Veterinary Products Sp. z o.o, Technomed Sp. z o.o., Delta Optical Sp. z o.o. Sp. k. oraz Weterynaria w Praktyce uatrakcyjniły uczestnikom czas w przerwach między wykładami.

Fot. 7 Przestrzeń wystawiennicza II Konferencji Tematycznej PSLWMZ

Dziękujemy wykładowcom, uczestnikom i wystawcom za obecność. Dziękujemy również naszym Patronom Medialnym – Weterynarii w Praktyce oraz weterynarianews.pl.

Chcielibyśmy Państwa zachęcić do rezerwacji czasu w maju 2025 roku. III Konferencja Tematyczna PSLWMZ traktować będzie o problemach okulistyki i hepatologii weterynaryjnej po wspólnym tytułem „Miej oko na wątrobę”. Tymczasem widzimy się już niebawem, 22-24 listopada 2024 roku na XXXII Międzynarodowym Kongresie PSLWMZ.

Prof. Wojciech Niżański 
Dr Dorota Pomorska-Handwerker      
Dr Jacek Szulc

Nasi klienci