Dodano: 10.05.2019, Kategorie: Rozmowy, Zapowiedzi
III edycja Konferencji Studentów Weterynarii w Krakowie
W tym roku odbędzie się już III edycja konferencji studentów weterynarii w Krakowie. Czym będzie różnić się od poprzednich edycji?
Podczas planowania tegorocznej edycji postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, jak istotna jest ochrona środowiska oraz ekologiczne wykorzystanie surowców. Z tego też względu m.in. zamiast tradycyjnych plastikowych identyfikatorów uczestnicy nosić będą na rękach opaski identyfikacyjne z „nierozrywalnego papieru”, podczas przerw kawowych wykorzystamy naczynia z trzciny cukrowej, certyfikaty za uczestnictwo w konferencji przesłane zostaną osobom obecnym w formie elektronicznej. Materiały promocyjne oraz konspekty rozdane zostaną w materiałowych plecakach wielokrotnego użytku.
W jakim terminie planowana jest kolejna edycja konferencji?
Będzie to sobota, 18.05.2019.
Jakie tematy będą podejmowane w tym roku?
Tym razem skupimy się na temacie endokrynologii oraz nefrologii w praktyce lekarza małych zwierząt.
Skąd pomysł, żeby były to: endokrynologia i nefrologia?
Jak co roku postanowiliśmy zrobić rozeznanie wśród krakowskich studentów w formie ankiety i wybrać tematy na podstawie ich opinii. Tym razem studenci postanowili rozszerzyć swoją wiedzę w wyżej wspomnianych dziedzinach.
Skąd można pobrać pełny program wydarzenia?
Wszystkie niezbędne informacje pojawiają się na bieżąco na wydarzeniu naszej konferencji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/321559518467023/
Jacy prelegenci pojawią się podczas tegorocznej edycji? Jak udało się ich pozyskać?
Podczas tegorocznej edycji będzie można usłyszeć wykłady lek. wet. Agnieszki Neski-Suszyńskiej, która rozjaśni nam kwestie cukrzycy przy chorobach nerek, dr n. wet. Paweł Jonkisz wprowadzi nas w zagadnienie przewlekłej niewydolności nerek u kotów, o nadczynności kory nadnerczy oraz zasadach rozpoznawania i leczenia choroby opowie nam dr hab Marcin Szczepanik, następnie lek. wet. Agnieszka Klepacka-Durłak wygłosi wykład na temat objawów dermatologicznych przy problemach hormonalnych. Ostatni prelegent – lek. wet. Anna Włodarczyk przedstawi temat znieczulenia pacjenta nerkowego.
Czy konferencja będzie, tak jak w poprzednich latach nieodpłatna?
Tak, tak jak w poprzednich edycjach konferencja jest wydarzeniem darmowym. Wszelkie koszty pokrywane są ze składek członkowskich naszej organizacji, wsparcia Uniwersytetu Rolniczego oraz pozyskanych dofinansowań. W tym roku wydarzenie może zostać zrealizowane dzięki uprzejmości m.in. takich firm jak: Wydawnictwo Edra Urban & Partner, Animal Park, Biowet Puławy, Kuna, Vetlab, VetCo, Bayer.
Opracowanie:
Małgosia Kaczor