Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Jak uszczęśliwić mruczka w Dniu Kota?

Aktywny kot to szczęśliwy kot. Najlepszym prezentem, jaki możesz sprawić swojemu pupilowi z okazji przypadającego 17. lutego Dnia Kota, to nauczyć się, jakiego typu zabaw, stymulacji i ruchu potrzebuje on do szczęścia. Podpowiadamy, jak bawić się z ukochanym mruczkiem, aby zaspokoić jego potrzeby behawioralne.

Światowy Dzień Kota to doskonała okazja do celebracji więzi między ludźmi i kocimi przyjaciółmi, a także na poszerzanie naszej wiedzy na temat czworonożnych towarzyszy. To jeden z najważniejszych dni w roku dla miłośników tych zwierząt. Jeśli zastanawiacie się, jaki prezent podarować swojemu kotu z okazji jego święta, to najlepszym rozwiązaniem będzie wspólna zabawa.

Dlaczego zabawa jest ważna?

Zabawa z kocim przyjacielem to jedna z największych radości bycia jego opiekunem. Aktywność, jaką niesie ze sobą taka forma spędzania czasu, nie tylko pozytywnie wpływa na dobrostan mruczka, ale także pozwala na budowanie i wzmacnianie relacji między człowiekiem a jego pupilem. Koty wykazują silny instynkt łowiecki, który może być z powodzeniem realizowany poprzez odpowiednie zabawy w domu.

Jak bawić się z kotem?

Według badaczy z Instytutu Nauki o Zwierzętach Waltham, aby odpowiednio zadbać o zdrowie naszego mruczka i zaspokoić jego potrzeby behawioralne należy zapewnić mu dwie maksymalnie 10-minutowe sesje intensywnej zabawy dziennie, a kotu z nadwagą nawet trzy. Trzeba tylko wiedzieć, jak się odpowiednio bawić.

Oto kilka rad od ekspertów z Instytutu Waltham1:

    • Wykorzystaj bezpieczne zabawki takie jak wędki zakończone piórkiem czy pluszową myszką. Niektóre koty mogą również lubić aportować, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w drobne zabawki typu pomponiki czy piłeczki.
    • Koty uwielbiają obserwować z ukrycia, a następnie wyskakiwać znienacka. Wysuwanie zabawek np. przez dziurki w pudełku jest dobrym sposobem na zainteresowanie kotów, które przyczajone będą czekać, kiedy ich „ofiara” pokaże się w otworze.
    • Koty szybko nudzą się znanymi zabawkami, dlatego zapewnij swojemu ulubieńcowi jak największą różnorodność obiektów do zabawy, ale nie jednocześnie. Udostępnij kotu 2-3 zabawki, a po kilku dniach wymień je na inne.
    • Koty są fizjologicznie przystosowane do krótkich, szybkich aktywności, a nie do długotrwałych ćwiczeń. Dlatego pojednycza sesja zabawy powinna trwać maksymalnie 10 minut.

,,Pamiętajmy, że jedną z najważniejszych zasad zabawy z kotem jest zachowanie tzw. łańcucha łowieckiego: polowanie, jedzenie, spanie. Z tego powodu starajmy się, aby aktywność jak najbardziej przypominała kocie polowanie. Pozwólmy kotu zaczaić się i obserwować zabawkę, poruszajmy nią tak jak poruszałaby się zdobycz naszego mruczka, na koniec umożliwmy zwierzęciu fizyczne złapanie przedmiotu w pazurki i chwilę samodzielnej zabawy. Po aktywności podajmy ulubieńcowi kompletny i zbilansowany posiłek lub zdrową kocią przekąskę. Po ich zjedzeniu zwierzę powinno mieć możliwość niezakłóconego odpoczynku.” – tłumaczy Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii i ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.

Własnoręcznie robione zabawki

Świetnym rozwiązaniem są rozmaite labirynty, maty węchowe i tory przeszkód, w których opiekun rozsypuje granule suchej karmy lub przysmaki, dając kotu więcej radości i satysfakcji z każdego „upolowanego” kęsa. Taką piramidkę można przygotować samodzielnie z dostępnych w domu materiałów, jak kawałek kartonu i rolki po papierze toaletowym. Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz własnoręcznie zrobić prezent z okazji Dnia Kota!

Regularna zabawa z kotem nauczy Cię wiele o jego osobowości, wzmocni więź i zaufanie między Wami oraz zaspokoi jego naturalne potrzeby behawioralne. Nie zapominajmy, że do pełni kociego szczęścia niezbędne jest także zaspokojenie innych potrzeb – jak poczucie bezpieczeństwa, odpowiednia pielęgnacja, właściwa aranżacja przestrzeni życiowej, sen, odpoczynek oraz dostęp do wody, a także dostosowany do wymagań kociego organizmu pokarm. Odpowiednia dieta wpływa na zdrowie i poziom aktywności, dlatego warto sięgać po pełnoporcjowe karmy zapewniające kotu kompletne i zbilansowane posiłki, aby jak najdłużej cieszył się dobrym samopoczuciem i pełnią sił do wspólnej zabawy.

***

MARS PETCARE

Mars Petcare to zróżnicowany i rozwijający się segment, z ponad 85 000 Współpracowników w ponad 50 krajach dążącymi do wspólnego celu: Lepszego Świata Dla Zwierząt. Z ponad 75-letnim doświadczeniem, portfolio ponad 50 marek zaspakaja potrzeby żywieniowe i zdrowotne zwierząt domowych na całym świecie – w tym poprzez takie marki jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYALCANIN®, NUTRO™, GREENIES™, SHEBA®, CESAR®, IAMS™ oraz dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową Instytut Nauki o Zwierząt WALTHAM™, który prowadzi badania nad zdrowiem i żywieniem zwierząt od ponad 50 lat. Mars Petcare zapewnia także opiekę weterynaryjną poprzez międzynarodową sieć ponad 2 000 szpitali i usług diagnostycznych dla zwierząt, w tym BANFIELD™, BLUE PEARL™, ™, PET PARTNERS™, VCA™, LINNAEUS™ i ANICURA™. Firma działa także w dziedzinie innowacji i technologii dla zwierząt domowych poprzez skanowanie genetyczne zdrowia WISDOM PANEL™ i testy DNA psów, GPS tracker dla psów the WHISTLE™ oraz programy LEAP VENTURE STUDIO accelerator i COMPANION FUND™, które wspierają innowacje w branży pet care. Jako firma rodzinna wiedziona własnymi zasadami, Mars ma przywilej i możliwość walczyć o to, w co wierzy – o Lepszy Świat dla Zwierząt.

MARS INC.

Od ponad stulecia, Mars Incorporated kieruje się przeświadczeniem, że świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Ta idea zawsze była rdzeniem tego, czym firma Mars Incorporated jest dzisiaj, jako rodzinny biznes. Mars zmienia się, wprowadza innowacje i ewoluuje w sposób, który potwierdza nasze zobowiązanie, aby mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat.

W zróżnicowanym i stale rozszerzanym portfolio marek słodyczy, żywności i produktów dla zwierząt firma zatrudnia 133 000 Współpracowników, którzy poruszają się w tym samym kierunku: naprzód. Z roczną sprzedażą na poziomie 40 mld USD, Mars produkuje znane i lubiane przez miliony konsumentów produkty, w tym m.in. Mars®, M&M’s®, Snickers®, Twix®, Orbit®, Winterfresh®, Airwaves®, Pedigree®, Sheba®, Whiskas®, Perfect Fit™, Dreamies®.

1 „Pocket book of human-animal interaction” https://www.waltham.com/sites/g/files/jydpyr1046/files/2020-05/human-animalinteractionsbookletelectronicversion.pdf

 

Nasi klienci