Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Jakie wybrać imię dla suczki?

Imię dla suczki  – zabawne, popularne czy stylowe? Jak dokonać wyboru?

Gdy do domu ma zawitać przedstawiciel psiej rasy, wszyscy, a zwłaszcza dzieci, są niezwykle podekscytowani. Zaczynają się snute godzinami plany o wspólnych spacerach, niekończących zabawach, wyścigach w śniegu i wybuchach radości na widok wracających do domu po szkole i pracy, domowników.

Równie podniecające jest planowanie jakie nadać imię psu. Czy to będzie samiec czy psia dziewczyna? Jakie imię nadać psiemu chłopcu, a jakie imię będzie najlepsze dla suni?

Bez zbędnej przesady można porównać wybór imienia dla suczki do wyboru imienia dla własnego dziecka.

Zdjęcie ilustracyjne / Adobe Stock /

Imiona z bajek dla suczki, czyli gdy suni nadają imiona nasze dzieci.

Jeśli sunia ma przyjść do rodziny, w której są dzieci, możemy włączyć własne pociechy w niekończącą się zabawę pod tytułem: Jakie wybrać fajne imię dla suczki? Możecie być pewni, że dowiecie się wtedy wiele o bohaterach bajek, które Wasze pociechy oglądają w telewizji, kinie lub znają z książek dla dzieci.

Jedną ze sztandarowych psich bohaterek kochanych przez dzieci na całym świecie, jest suka szkockiego owczarka długowłosego o imieniu Lassie.

„Lassie, wróć” to powieść Eric’a Knight’a z 1940 roku o przygodach dzielnej, wiernej  suczki. Sunia pragnęła wrócić do swojego młodego przyjaciela, Joe’go i przemierzała sama setki kilometrów ze Szkocji do Anglii. Książka od chwili wydania stała się niezwykle popularna, podbiła serca dzieci i niedługo trzeba było czekać na jej ekranizację. Pierwsza wersja filmu na podstawie książki powstała w 1943 roku, a jego nowsza odsłona została wyprodukowana kolejny raz w 2005 roku. Obydwie wersje filmu były ogromnymi przebojami, weszły do kanonów filmów dla dzieci, stając się inspiracją do nadania imieniem Lassie tysiącom psom na całym świecie.

Tak więc, jeśli tylko Wasza suczka ma umaszczenie biało-rude lub też jest owczarkiem szkockim, to nie ma wyjścia: musi być Lassie!

Piękna biała suka rasy pirenejski pies górski z filmu „Bella i Sebastian” to kolejna ulubienica dzieci na całym świecie. Początkowo groźna i nieprzystępna, okazała się najlepszą przyjaciółka chłopca z francuskich Alp. Dzieci do tego stopnia pokochały Bellę i dzielnego Sebastiana, że powstały już trzy części filmu o ich przygodach.

Bella to może być piękne, nomen omen imię (bella to w języku włoskim znaczy piękna) również dla suki golden retrivera czy labradora. Na pewno będzie się wspaniale Waszym dzieciom kojarzyć z przyjaciółką Sebastiana.

Elegancką arystokratkę Lady, Wasze dzieci (a być może i Wy) znają z kreskówki „Zakochany kundel”. Subtelna i śliczna sunia cocker spaniela była miłością szlachetnego Trampa i miłośników bajek Walta Disneya.

Lady to imię świetnie pasujące zarówno do suczki yorka, jak i dystyngowanej suni berneńskiego psa pasterskiego. Odpowiednie dla każdej psiej damy.

Jedną z najbardziej znanych psich postaci z literatury polskiej jest ogromny mastiff Saba, bohater „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Dzielny i wierny pies był nieodłącznym przyjacielem Nel, podarowanym jej przez ojca. „Saba” po arabsku znaczy „lew” i jest rodzaju męskiego, lecz znakomicie może posłużyć jako imię dla suczki, zwłaszcza, jeśli do domu ma zawitać mastiff lub inna przedstawicielka dużej rasy. Saba to imię w sam raz dla większej suni.

Dużą popularnością wśród dzieci (i dorosłych) cieszy się również film o marudnym ośle i uroczym ogrze Shreku. I choć trudno w nim o występujące psy, to ukochana Shreka, Fiona stała się wzorem do naśladowania dla widzów, którzy jej imieniem od czasów pierwszego filmu, nazywają swoje suczki i kociczki.

Oryginalne czy klasyczne imiona dla suczek?

Jakie imię wybrać dla suni?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Wszystko zależy od Waszej fantazji, wyobraźni lub skojarzeń jakie Wam się pojawiają w związku z nową, psią przyjaciółką.

Psy rasowe, kupowane w renomowanych hodowlach często mają już nadane imiona według pierwszej litery kolejnego miotu. I tak sunie z miotu na literę T mogą się nazywać:  Thelma, Tirana, Tacoma, Tesla i Tiara.

Zawsze oczywiście możemy zmienić imię naszej suczki na bardziej jej i nam odpowiadające.

Klasyczne imiona dla suczek podobają się praktycznie wszystkim i łatwo je zapamiętać.

Popularne imiona żeńskie dla suczek to:

Mela, Luna, Sisi, Lily, Roxi, Figa, Bajka, Lola, Funia, Lala, Pusia, Majka, Coco, Mimi, Doris.

Ciekawym pomysłem na niebanalne i oryginalne imiona dla suczek jest sięgnięcie do …. atlasu geograficznego. Spis miast, krain geograficznych, rzek, pasm górskich może być znakomitą kopalnią pomysłów na fajne i ciekawe imiona dla suczek.

Nie wierzycie?

Oto nasze propozycje:

Tamiza, Olza, Newa, Azja, Marica, Lima, Kama, Izera, Ina, Drina

Ładne, prawda?

Równie inspirująca jest mitologia grecka i rzymska, gdzie można wybierać wśród imion bogini, nimf i driad.

Przykłady: Hera, Kirke, Atena, Gaia, Latona, Nike, Iris, Hebe, Diana.

Czy imię dla dużej suczki pasuje do małej suczki?

Nadawanie imion psom to ćwiczenie dla naszej fantazji, wyobraźni i kreatywności. Imię dla suni nadajemy raz na całe życie, gdyż pies przyzwyczaja się do komend zawierających jego imię i na nie reaguje. Możemy wybierać z bogatego spisu imion dla ludzi, ale powinniśmy liczyć się z tym, że na spacerze lub ulicy obejrzy się za nami ktoś o imieniu, jakim wołamy naszego psa. Czy jesteśmy na to gotowi?

Czy imię dla małej suczki pasować będzie dla tej ogromnej? To zależy. I tak jak uroczo i zabawnie brzmi imię Fiffi dla suczki maltańczyka, to takie samo imię dla suki dobermana czy bernardyna może wyglądać … śmiesznie. Najlepiej wybrać kilka imion, które nam się podobają i zawołać w domu na próbę, by usłyszeć jak brzmią.

Ważne jest również, by pamiętać, że imię nadane szczeniakowi, pasowało do psa, gdy już wyrośnie.

—————
Redakcja

Nasi klienci