Dodano: 01.02.2021, Kategorie: Gabinet weterynaryjny, Przegląd sprzętu i preparatów, WET news
Kiedy dotychczasowe metody sterylizacji i dezynfekcji przestają wystarczać…
Zmierzenie się z wirusem SARS-CoV-2 sprawiło, że więcej ludzi zaczęło myśleć o higienie, jej skuteczności i innych sposobach na radzenie sobie z niebezpiecznymi dla zdrowia mikroorganizmami. Branża medyczna będąca w ogniu zagrożenia przeróżnymi drobnoustrojami i patogenami powinna szczególnie zadbać o poziom czystości i sterylności.
Jednak liczne procedury wydłużają czas wizyty pacjenta i zwiększają koszty jego obsługi, co w rezultacie zmniejsza liczbę wszystkich osób przychodzących do kliniki i dbających o swoje zwierzęta.
Odpowiedzią na pytania o poziom higieny i rozwiązania jej sprzyjające może okazać się dekontaminacja!
Jest to proces, dzięki któremu substancje szkodliwe są dezaktywowane i usuwane. Zatem nie zagrażają już zdrowiu, ani życiu organizmu żywego. Dekontaminacja może odbywać się zarówno poprzez bezpośrednie działanie na przedmioty z otoczenia, jak i na samo powietrze. W jaki sposób? Urządzenia przepływowe pobierają powietrze i neutralizują jego zawartość dzięki promieniowaniu wewnątrz lampy. Wentylatory wprowadzające powietrze w ruch wirowy pozwalają na uniknięcie przemieszczania się wirusa, dlatego ich działanie jest niezwykle precyzyjne.
A przecież zwierzęta potrzebują pomocy w równym stopniu, co ludzie – zapadają na podobne choroby i wymagają operacji. Z drugiej strony, ich właściciele i pracownicy klinik weterynaryjnych są narażeni na wirusy czy bakterie tak samo, jak w przychodniach lekarskich. Dlatego warto mieć na uwadze ich bezpieczeństwo.
Oprawy UV-C marki LUG to technologia bazująca wyłączenie na promiennikach uznanych producentów
Co istotne, gwarantują one optymalną emisję promieniowania elektromagnetycznego. Ponadto skuteczność dekontaminacji została potwierdzona badaniami medycznymi przeprowadzonymi w Instytucie Biotechnologii Rolno-Spożywczej im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi.
Warto także wiedzieć, że produkcja tych opraw odbywa się na terenie Polski, a w certyfikowanym laboratorium przeprowadzono symulacje i badania wielkości natężeń promieniowania. Lampom UV-C przyświeca jeden cel – zapewnienie zdrowia poprzez odpowiedni poziom higieny. Dlatego zostały one przebadane także pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi.
Pochodzenie produktu i jego jakość są w pełni wiarygodne, a nowoczesna technologia pozwala usprawnienie pracy, ale co po pandemii? Oprawy wykorzystujące promieniowanie UV-C to zakup, który będzie służył latami – zapewniają neutralizację także pleśni czy grzybów. Będą zatem idealnym rozwiązaniem również dla otaczających nas alergików.
Wejdź na: https://luguvc.com/ i sprawdź swoje możliwości. Nasi wykwalifikowani doradcy pomogą ci dobrać odpowiedni promiennik!
Materiał sponsorowany