Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Medycyna Małych Ssaków – warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty praktyczne poświęcone Medycynie Małych Ssaków organizowane przez Furry Vets w Warszawie!

Podczas warsztatów uczestnicy, po krótkim wstępie teoretycznym i omówieniu każdej z technik, przystąpią do praktycznej nauki. Nauka będzie odbywać się na kadawerach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Uczestnicy będą pracować w parach pod okiem światowej klasy prowadzących, którzy będą korygować ich błędy. Dzięki obecności prowadzących, którzy zdobywali umiejętności w najlepszych placówkach na świecie, uczestnicy nauczą się kluczowych technik w złotym standardzie. 

Warsztaty są dedykowane lekarzom weterynarii i studentom, którzy mają już pewne doświadczenie chirurgiczne w zakresie małych ssaków (przede wszystkim królików i świnek morskich) i są na poziomie średnio zaawansowanym. 

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Zajęcia praktyczne (27 marca) poprowadzą dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS i dr Pazár Péter DVM.

Link do rejestracji: https://furryvets.com/small-mammal-medicine/workshop-registration/ 

 

TEMATYKA

  • Ovariohisterektomia – boczna vs. środkowa,
  • Kastracja brzuszna vs. mosznowa,
  • Nefrektomia,
  • Uretrostomia,
  • Częściowa ablacja ucha,
  • Gastrotomia i enterotomia/enterektomia,
  • Lobektomia wątroby,
  • Splenektomia.

PROWADZĄCY

Zoltan Szabo

DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

Dr Zoltan jest dyrektorem klinicznym oddziału zwierząt egzotycznych w Concordia Pet Care (Hongkong) , największym ośrodku referencyjnym dla zwierząt egzotycznych w Azji, a także adiunktem w City University of Hong Kong.

Jest międzynarodowym prelegentem i współautorem kilku książek o chirurgii zwierząt egzotycznych i o chorobach ptaków. Opublikował ponad dwadzieścia artykułów w recenzowanych czasopismach i wygłosił dziesiątki wykładów na konferencjach weterynaryjnych. Dr Zoltan szczególnie interesuje się mikrochirurgią i promuje medycynę zwierząt egzotycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego motto brzmi: „Żaden pacjent nie jest za mały, by pomóc”.

Dr Zoltan posiada sześć stopni podyplomowych z medycyny zwierząt egzotycznych z trzech krajów. W USA, oprócz dyplomu American College of Zoological Medicine, jest również podwójnym dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners, specjalizującym się w Avian Practice oraz Exotic Companion Mammal Practice. W Wielkiej Brytanii posiada tytuł specjalisty Royal College of Veterinary Surgeons w zakresie Zoo & Wildlife Medicine, a na Węgrzech uzyskał certyfikat lekarza pierwszego kontaktu w praktyce zwierząt egzotycznych oraz certyfikat medycyny zwierząt egzotycznych.

Dr Zoltan miał okazję prowadzić badania i pracować jako lekarz weterynarii dzikich zwierząt w dziewięciu krajach na czterech kontynentach. Poza Hongkongiem, Wielką Brytanią i Węgrami pracował w Wildlife Institute of India; następnie w Afryce Południowej, kierował projektem dotyczącym znieczulenia bawołów afrykańskich, a także pracował w Funduszu Ochrony Gepardów w Namibii i w ramach projektu Tambopata Macaw w Peru. Poza tym pracował w projekcie badawczym nad ptasią malarią na Wyspach Galapagos, a także był klinicystą i wykładowcą w Belize Wildlife & Referral Clinic.

Pazár Péter

W 2006 roku ukończył medycynę weterynaryjną na Uniwersytecie w Budapeszcie na Węgrzech. Po studiach skupił się na pracy uniwersyteckiej, gdzie spędził 11 lat pracując w tamtejszej klinice. 

Uczestniczył w kursach podyplomowych w Holandii, Niemczech i Czechach. Doktor Péter jest właścicielem kliniki Exo-Pet w Budapeszcie. Jest to pierwsze miejsce na Węgrzech, które skupia się na przyjmowaniu tylko pacjentów egzotycznych i kotów. 

Główne obszary zainteresowań doktora to medycyna małych ssaków i ptaków, oraz endoskopia zwierząt egzotycznych. 

Nasi klienci