Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Medycyna Ptaków – Sympozjum & Warsztaty

Serdecznie zapraszamy na pierwsze Sympozjum Medycyny Ptaków organizowane przez Furry Vets w Warszawie!

To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi dwóch lekarzy zajmujących się Medycyną Ptaków, pochodzących z różnych środowisk klinicznych, którzy podzielą się praktycznymi wskazówkami na temat najczęstszych chorób. Zapraszamy lekarzy weterynarii oraz studentów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z leczeniem ptasich pacjentów.

W dniu sympozjum (23 marca), wykłady poprowadzi Francois le Grange BVSc, BScM, MRCVS, który swoje doświadczenie zdobywał pracując w rodzinnym kraju w RPA, Al Wabra Wildlife Preservation w Katarze, a także Dubai Royal Family oraz w programie reintrodukcji ary modrej (Niemcy i Brazylia).

Warsztaty praktyczne (24 marca) poprowadzą dr Francois le Grange i dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS.

Sympozjum oraz Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Link do strony wydarzenia i rejestracji: https://furryvets.com/avian-medicine/ 

 

Dzień 1 Sympozjum 

  9:00 – 11:00 – Ptasi pacjent w szpitalu 

11:00 – 11:30 – Przerwa

11:30 – 12:10 – Choroby nerek ptaków

12:10 – 13:00 – Ostra choroba układu oddechowego ptaków

13:00 – 14:00 – Lunch

14:00 – 14:40 – Znieczulenie ptaków

14:40 – 15:30 – Choroby wątroby ptaków

15:30 – 16:00 – Przerwa

16:00 – 17:00 – Dermatologia ptaków

17:00 – 17:30 – Sesja pytań i odpowiedzi

 

Dzień 2 Warsztaty 

TEMATYKA

  • Płynoterapia i dostęp doszpikowy,
  • Karmienie przez sondę i zgłębnik żołądkowy,
  • Umieszczanie sondy w worku powietrznym,
  • Techniki pobierania wymazu z wola i kloaki,
  • Zabiegi na wolu,
  • Usuwanie ciała obcego,
  • Techniki sterylizacji,
  • Tracheotomia,
  • Zabiegi na żołądku gruczołowym,
  • Oraz inne wybrane techniki chirurgii tkanek miękkich w zależności

od poziomu i zainteresowania grupy.

 

Link do strony wydarzenia i rejestracji: https://furryvets.com/avian-medicine/ 

 

PRELEGENCI 

Francois le Grange

BVSc, BSc, MRCVS

Francois ukończył Uniwersytet w Pretorii w Onderstepoort w 2009 roku, gdzie przez kilka lat pracował jako klinicysta w Bird and Exotic Animal Hospital. Oprócz pracy klinicznej był zaangażowany w różne projekty badawcze, jak również w mentoring studentów. Ptaki i gady były zawsze jego głównym obszarem zainteresowań, zaraz obok pracy w terenie w różnych ogrodach zoologicznych i rezerwatach przyrody w RPA.

Po opuszczeniu rodzinnego kraju, rozpoczął pracę w dziedzinie medycyny zachowawczej w Katarze w Al Wabra Wildlife Preservation, założonym przez katarskiego księcia Sauda bin Muhammeda Al Thani. Tam najpierw dołączył do krytycznie zagrożonego programu reintrodukcji ary modrej, gdzie zajmował się reprodukcją i reintrodukcją najrzadszych papug na świecie.

Po pewnym czasie przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby służyć Rodzinie Królewskiej w Dubaju we wszystkich jej złożonych potrzebach dotyczących dzikich zwierząt – od dużych ssaków, przez ptaki drapieżne, duże gady po dzikie koty.

Po ponad 2 latach spędzonych w Dubaju, zdecydował się na przeprowadzkę do Niemiec, aby ponownie dołączyć do programu hodowli ary modrej, gdzie wraz z zespołem specjalistów chorób ptaków był odpowiedzialny za ich zdrowie, reprodukcję i opiekę nad pisklętami, aby ostatecznie wypuścić ary modre z powrotem na wolność w Brazylii.

Był prelegentem na wielu konferencjach na całym świecie. Obecnie stacjonuje w Norwegii, gdzie prowadzi XOvet consulting – telemedyczny serwis drugiej opinii dla weterynarzy zwierząt egzotycznych.

 

Zoltan Szabo

DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

Dr Zoltan jest dyrektorem klinicznym oddziału zwierząt egzotycznych w Concordia Pet Care, największym ośrodku referencyjnym dla zwierząt egzotycznych w Azji, a także adiunktem w City University of Hong Kong.

Jest międzynarodowym prelegentem i współautorem kilku książek o chirurgii zwierząt egzotycznych i o chorobach ptaków. Opublikował ponad dwadzieścia artykułów w recenzowanych czasopismach i wygłosił dziesiątki wykładów na konferencjach weterynaryjnych. Dr Zoltan szczególnie interesuje się mikrochirurgią i promuje medycynę zwierząt egzotycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego motto brzmi: „Żaden pacjent nie jest za mały, by pomóc”.

Dr Zoltan posiada sześć stopni podyplomowych z medycyny zwierząt egzotycznych z trzech krajów. W USA, oprócz dyplomu American College of Zoological Medicine, jest również podwójnym dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners, specjalizującym się w Avian Practice oraz Exotic Companion Mammal Practice. W Wielkiej Brytanii posiada tytuł specjalisty Royal College of Veterinary Surgeons w zakresie Zoo & Wildlife Medicine, a na Węgrzech uzyskał certyfikat lekarza pierwszego kontaktu w praktyce zwierząt egzotycznych oraz certyfikat medycyny zwierząt egzotycznych.

Dr Zoltan miał okazję prowadzić badania i pracować jako lekarz weterynarii dzikich zwierząt w dziewięciu krajach na czterech kontynentach. Poza Hongkongiem, Wielką Brytanią i Węgrami pracował w Wildlife Institute of India; następnie w Afryce Południowej, kierował projektem dotyczącym znieczulenia bawołów afrykańskich, a także pracował w Funduszu Ochrony Gepardów w Namibii i w ramach projektu Tambopata Macaw w Peru. Poza tym pracował w projekcie badawczym nad ptasią malarią na Wyspach Galapagos, a także był klinicystą i wykładowcą w Belize Wildlife & Referral Clinic.

Nasi klienci