Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Obchody Światowego Dnia Zwierząt w Łodzi

Zwrócenie uwagi na prawa zwierząt domowych oraz na lokalne i globalne zagrożenia dla bioróżnorodności zwierząt dziko żyjących – taki cel przyświeca organizatorom obchodów Światowego Dnia Zwierząt, które 7 października odbędą się w łódzkim zoo.

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się m.in. z egzotycznymi owadami i poznać ich wpływ na technikę, posłuchać o inteligencji i zagrożeniach południowoamerykańskich małpiatek, dowiedzieć się, jakimi zmysłami zwierzęta postrzegają świat, czy podpatrzeć jak żywią się ariranie amazońskie (in. wydry wielkie), pandy czerwone czy lemury katta.

Dla miłośników zwierząt domowych, w tym głównie kotów i psów, przewidziane są konsultacje z weterynarzem – zapowiada współorganizator wydarzenia dr Radomir Jaskuła z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego i Fundacji „Biodiversitatis”.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, a jego celem jest zwrócenie uwagi na prawa zwierząt, zarówno tych domowych, jak i dziko żyjących. Został ustanowiony w 1931 roku we Florencji podczas międzynarodowego kongresu poświęconemu ochronie zwierząt.

Obecnie dzień ten obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) i często kojarzony jest ze św. Franciszkiem z Asyżu.

Dr Jaskuła przypomina, że na świecie odkryto i opisano dotychczas około miliona gatunków zwierząt, a szacuje się, że kilka razy więcej wciąż czeka na odkrycie. Z drugiej strony negatywne zmiany w środowisku wywoływane działalnością człowieka sprawiają, że wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem, a liczne niestety już wymarły.

„Tylko w ostatniej dekadzie bezpowrotnie wyginęło aż osiem gatunków ptaków i kilkanaście gatunków płazów, a problem ten dotyczy praktycznie wszystkich grup zwierząt. Dlatego tak ważne jest, by przy każdej możliwej okazji zwracać uwagę na ginącą bioróżnorodność” – dodał naukowiec z UŁ.

W Łodzi w organizację Światowego Dnia Zwierząt włączył się Miejski Ogród Zoologiczny, Fundacja „Biodiversitatis” oraz Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Wydarzeniu patronuje miesięcznik „Dzikie Życie”.

 

Źródło:

PAP – Nauka w Polsce

http://naukawpolsce.pap.pl/

Zdjęcie:

Shutterstock

 

Nasi klienci