Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Prof. dr hab. Tadeusz Frymus – Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i prionowe CHOROBY KOTÓW

 

redakcja naukowa: prof. dr hab. Antoni Schollenberger

projekt okładki: Agnieszka Pawłowska
skład: Krzysztof Traczyk,
Dominik Pojedyński
oprawa: miękka

format: 165 x 230 mm

liczba stron: 156

rok wydania: 2005, wznowienie 2019

ISBN: 978-83-925198-8-1

cena katalogowa: 59 zł

Książka przeznaczona jest dla lekarzy i studentów weterynarii, także hodowcy oraz miłośnicy kotów znajdą w niej wiele cennych informacji na temat chorób zakaźnych ich zwierząt. Bogato ilustrowana zdjęciami opisuje w przystępny sposób przyczyny i istotę, sposób szerzenia się, zasady rozpoznawania i zwalczania takich częstych u nas problemów jak panleukopenia, białaczka (FeLV), wirusowy niedobór immunologiczny (FIV), katar, chlamydioza, mykoplazmoza, grzybice skórne i wielu innych. Szczególne miejsce zajmuje zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP), będące nadal wyzwaniem diagnostycznym i terapeutycznym. Nad obecnymi na naszym rynku tłumaczeniami zagranicznych podręczników ma tę przewagę, że napisana jest przez znanego w naszym kraju (i nie tylko) nauczyciela akademickiego, a jednocześnie doświadczonego lekarza kotów praktykującego od dziesiątków w Polsce, a więc znającego nasze realia, w szczególności możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Podręcznik zawiera informacje na temat epidemiologii, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób kotów w naszych warunkach z uwzględnieniem aspektów zagrożenia zdrowia człowieka. Liczne tabele, schematy oraz 50 kolorowych fotografii z pewnością ułatwią poznanie objawów oraz zrozumienie skomplikowanej niekiedy patagenezy niektórych zakażeń.
O przydatności tego podręcznika świadczy też fakt, iż oddajemy czytelnikom obecnie jego wznowienie, jako że pierwszy nakład został dość szybko wyczerpany. Książka udziela wyczerpujacych odpowiedzi na pytania istotne dla każdego hodowcy i praktyka:
• Od kiedy w Polsce występuje u kotów wirusowa gorączka krwotoczna?
• Jak zmniejszyć ryzyko FIP w hodowli?
• Dlaczego nowa szczepionka przeciw białaczce zawiera wirus ospy kanarków?
• Jak leczyć w naszych warunkach mykoplazmozę hemotropową kotów?
• Od kiedy dostępna jest szczepionka przeciw FIV?
• Czy koty w Polsce chorują na chlamydofilozę?
• Czy szczepienie przeciw wściekliźnie może kotu zaszkodzić?
• Czy kot może się zarazić kaszlem psiarniowym lub parwowirozą od psa?
• Czy FIP jest chorobą zaraźliwą?

Nasi klienci