Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Z szynszylą pod jednym dachem

Z szynszylą pod jednym dachem to swoiste ABC dla początkującego właściciela tych uroczych gryzoni, jak również świetna pozycja dla tych, którzy pragną uzupełnić już zdobytą wiedzę. Poradnik powstał w odpowiedzi na potrzeby opiekunów, których pytania, bezustannie zadawane na forach i grupach, czy bezpośrednio kierowane do Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej oraz bardziej kompetentnych właścicieli, skłoniły nas do stworzenia swoistego kompendium wiedzy na temat szynszyli.

Książka została podzielona na trzy rozdziały. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla początkujących. Czytelnik znajdzie tam artykuły o pochodzeniu szynszyli, warunkach, które należy im zapewnić w chowie domowym oraz podstawach opieki i oswajania. Kolejny zawiera informacje niezbędne dla każdego właściciela szynszyli, na przykład prawidłowe żywienie, czy zagadnienia związane z łączeniem szynszyli, które zazwyczaj jest trudnym procesem. Trzeci rozdział w całości poświęciliśmy najczęstszym problemom zdrowotnym.

Część tematów, które mogliśmy opracować na podstawie doświadczenia własnego, wieloletnich hodowców i obeznanych opiekunów, zredagowaliśmy sami, posiłkując się dostępnymi materiałami zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Z kolei do opracowania tematów dotyczących żywienia (wszak od prawidłowo działającego układu pokarmowego gryzonia zależy ogólny stan zdrowia zwierzęcia) oraz problemów zdrowotnych szynszyli zaprosiliśmy czołówkę polskich weterynarzy, specjalizujących się w leczeniu drobnych ssaków. Swoim cennym czasem i wiedzą podzielili się z nami tacy lekarze, jak (kolejność alfabetyczna): Przemysław Baran (zabiegi chirurgiczne u szynszyli), Paula Dziubińska – Bartylak (problemy stomatologiczne u szynszyli), Grzegorz Dziwak (niepokojące objawy w zachowaniu szynszyli), Justyna Frańczak (rośliny jadalne i niejadalne), Agata Godlewska (opieka nad szynszylami podczas urlopu, profilaktyka zdrowotna szynszyli), Dawid Jańczak (parazytologia i grzybice), Jakub Kliszcz (RKO u szynszyli, choroba stomatologiczna u szynszyli i wpływ sposobu żywienia na jej powstawanie, zatrucia ), Przemysław Łuczak (istota adopcji zwierząt, świadoma opieka i specyficzne chorowanie szynszyli), Ewa Rosińska – Nowacka (zaburzenia ze strony układu krwionośnego i oddechowego), Katarzyna Trzeciak (apteczka opiekuna szynszyli), Karolina Urbańska (zaburzenia pracy układu pokarmowego, układu moczowego, zaburzenia metaboliczne, problemy z okrywą włosową), Karolina Warchulska (szynszyle i kontakty międzygatunkowe; anatomia i fizjologia układu rozrodczego; odchów małych szynszyli bez udziału matki, zaburzenia ze strony układu nerwowego), Jerzy Ziętek (fizjologia układu pokarmowego oraz żywienie szynszyli w świetle najnowszych trendów; niepotrzebność rozmnażania zwierząt, przygotowanie do wizyty u lekarza weterynarii).

Z szynszylą pod jednym dachem jest więc unikatową pozycją na polskim rynku. To pierwsze tak dokładne opracowanie kierowane do miłośników szynszyli, napisane prostym, zrozumiałym językiem, które będzie przydatne zarówno dla opiekunów początkujących, jak i zaawansowanych. Książka może się okazać ciekawa również dla właścicieli innych roślinożernych gryzoni oraz zajęczaków, ze względu na kompleksowo poruszone w niej tematy, opisane przez praktyków.

Zainteresowanych zdobyciem poradnika zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Miłośników Szynszyli Małej poprzez wiadomość pozostawioną na facebookowym profilu Stowarzyszenia lub droga mailową: poczta.stowarzyszenie@forum-szynszyla.pl

ISBN 978-83-955435-0-0

Nasi klienci