Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Profilaktyka ratuje zdrowie i życie zwierząt” – pod takim hasłem ruszyła II edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zdrowia Psów i Kotów organizowana przez PETHELP.

II Ogólnopolski Przegląd Zdrowia Psów i Kotów czyli #zdrowyPupil

to akcja, która ma za zadanie zwiększyć świadomość opiekunów zwierzaków i pomóc im lepiej zadbać o potrzeby zdrowotne swoich pupili.

W końcu zwierzak nie powie, że coś mu dolega, dlatego tak ważne są regularne wizyty profilaktyczne u lekarza weterynarii.

Cała akcja to dowód na realizację naszej misji, a jest nią upowszechnienie profilaktyki weterynaryjnej. To jest obietnica złożona lekarzom weterynarii oraz opiekunom zwierząt. Realizujemy ją czynami i nie tylko ta akcja jest na to dowodem, ale również wiele innych naszych inicjatyw edukacyjnych czy CSR. Nie jesteśmy kolejną firmą ubezpieczeniową, która chce zgarnąć kasę od Klientów i liczyć na niską szkodowość. PETHELP to manifest nowego podejścia do zwierząt domowych. Wyraża się on w naszych działaniach i postawie wobec całego środowiska weterynaryjnego oraz Klientów, korzystających z pakietów weterynaryjnych czy (od niedawna) również ubezpieczenia” mówi Sławomir Wiatr – prezes, założyciel i pomysłodawca PETHELP.

Z badań PETHELP (próba 1000 ankietowanych) wyłania się następujący obraz rzeczywistości:

  • zaledwie 20% Opiekunów psów oraz 14% Opiekunów kotów potrafi prawidłowo zinterpretować oznaki bólu u swojego zwierzęcia,
  • tylko 37% psów i 25% kotów jest zabieranych do lekarzy weterynarii w ciągu całego swojego życia,
  • aż 40% osób odwołuje wizytę u lekarza weterynarii z powodu innych ważniejszych wydatków lub braku pieniędzy,
  • około 40% psów i kotów jest dotkniętych problemem otyłości oraz wynikającymi z niej chorobami.

„To wszystko przy równoczesnym postrzeganiu psa czy kota jako członka rodziny przez około 87% populacji. Niestety, ale status członka rodziny dotyczy chyba w tym przypadku tylko zdrowego zwierzęcia. To przykre, ale jak tylko zwierzę zaczyna chorować, to często traci ten status. Powodów jest wiele, ale najczęściej i właśnie – zaniedbana profilaktyka, brak edukacji, odpowiedzialności czy całkiem pragmatyczne, jak brak pieniędzy” kwituje Sławomir Wiatr.

PETHELP chce to zmienić realizując akcję #zdrowyPupil i jak deklarują mają też wiele konkretnych przykładów od Klientów, realizujących na co dzień pakiety weterynaryjne PETHELP, że to właśnie profilaktyka, kontrolne badania zachowały ich zwierzaki w zdrowiu”: cytat Klienta:

Kochani dzięki waszemu działaniu i namówieniu mnie na dodatkowe badanie USG przez lekarza uratowaliśmy życie pupila. Tydzień po badaniu na którym okazało się ze coś wyrosło na śledzionie mieliśmy operacje. Wszystko skończyło się dobrze. Dziękuję.”

Źródło: opinia klienta z Google

Akcję wspiera sponsor główny, firma Royal Canin. Partnerami akcji zostali: firma Livisto oraz Vet-Agro, zaś firmami wspierającymi inicjatywę zostały: firma Vebiot, Petmex oraz Grupa LuxVet.
II Ogólnopolski Przegląd Zdrowia Psów i Kotów zyskał patronat medialny Wirtualnej Polski oraz wiodącego portalu internetowego dla branży weterynaryjnej Weterynaria News.

Inicjatywę wspierają też lekarze weterynarii:

„Profilaktyka w zdrowiu psów to klucz do ich dłuższego życia. Podobnie jak u ludzi, profilaktyka szczepienna, regularne badania krwi, moczu czy kału, pozwalają nam wykryć chorobę już na wczesnym stadium.
Dzięki temu leczenie jest efektywniejsze. Dajemy zwierzakowi większe szanse na powrót do zdrowia i dłuższego, komfortowego życia. Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zachęcam do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Przeglądzie Zdrowia Psów i Kotów”.

Lek. wet. Radosław Kloryga z przychodni weterynaryjnej Totu Sosnowiec.

W II Ogólnopolskim Przeglądzie Zdrowia Psów i Kotów może wziąć udział każdy opiekun psa lub kota, który zgłosi się poprzez formularz dostępny tutaj – pethelp.pl/zdrowypupil

„Zrób pierwszy krok do zbudowania nowych nawyków, bądź pozytywnym przykładem dla innych, zapisz się na bezpłatny przegląd zdrowia swojego Pupila, on na pewno Ci się odwdzięczy długim życiem w zdrowiu i dobrej kondycji – tego życzymy wszystkim Opiekunom psów i kotów. Zapraszamy do akcji” – dodaje na koniec Wiatr.

Nasi klienci