Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Projekt prof. Magdaleny Król z SGGW wśród 10 przykładowych grantów na 10-lecie ERC

Projekt prof. Magdaleny Król ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znalazł się wśród 10 grantów przypomnianych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC) z okazji 10 lat działania tej organizacji.

Prestiżowy grant ERC o wartości ponad 1,4 mln euro prof. Magdalena Król otrzymała w 2016 r. Pod koniec grudnia 2017 r. projekt ten został umieszczony przez ERC w gronie 10 projektów spośród ponad 7000, które uzyskały finansowanie w ciągu 10 lat działania tej organizacji (https://erc.europa.eu/10years10portraits/). Oprócz prof. Król wśród autorów 10 przedstawionych przez ERC projektów – pokazujących różnorodność badań – znaleźli się również m.in. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2016 r. Ben Feringa, historyczka z King’s College London Ananya Kabir czy fizyk z Uniwersytetu w Bristolu Jeremy O’Brien.

Dzięki grantowi ERC na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW utworzono Król Lab – informuje w przesłanym PAP komunikacie prasowym SGGW. Pracujący w nim zespół będzie przez pięć lat prowadził projekt badawczy mający wyjaśnić zjawisko biologiczne odkryte przez prof. Król.

Badaczka zauważyła, że pewne komórki układu immunologicznego przekazują komórkom nowotworowym specyficzną grupę białek i wpadła na pomysł wykorzystania tej wiedzy w praktyce onkologicznej. Ten mechanizm może prawdopodobnie zostać wykorzystany do precyzyjnego dostarczania leków niszczących nowotwór bezpośrednio do guza. Jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, może to oznaczać przełom w terapii onkologicznej. „To tak, jakby komórkom układu odpornościowego pacjenta założyć plecaki z ładunkami wybuchowymi, dla których celem będzie nowotwór” – mówi o swoich badaniach cytowana przez SGGW prof. Król.

Dorobek naukowy prof. Magdaleny Król był już wcześniej zauważany i doceniany. W 2013 r. została laureatką nagrody naukowej tygodnika „Polityka”, a w 2014 r. zwyciężyła w plebiscycie „Polacy z werwą” w kategorii Nauka.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Zdjęcie z zasobów weterynarianews.pl

 

Nasi klienci