Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Startup Pets Diag dołączył do Klastra LifeScience Kraków

Laboratorium Pets Diag, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków. Organizacja zrzesza firmy z obszaru life science, czym umożliwia efektywne łączenie potencjału jej członków, jak również tworzenie warunków do skutecznej komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych, także w obszarze międzynarodowym.

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2019 r. spółka otrzymała grant na badania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 800 000 zł oraz 200 000 zł z Funduszu ABAN. Komercyjna usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.
– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy w pełni zaangażować się w tworzenie i rozwijanie ekosystemu innowacji w branży life science w regionie Małopolski. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy sektora biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie nasz biznes, produkt i konkurencyjność. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.
Fundacja Klaster LifeScience Kraków aktywnie działa na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości w obszarze life science i biotechnologii. Została powołana, aby w pełni wykorzystać potencjał i wyzwania stojące przed bio-regionem Małopolski oraz regionami partnerskimi. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki oraz są konkurencyjne i innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.
Fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.
Treść i foto: www.goodonepr.pl

Nasi klienci