Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Współpraca z OTOZ Animals

slajder animalsPortal Weterynarianews.pl rozpoczął współpracę z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals.

OTOZ Animals prowadzi osiem schronisk dla bezdomnych zwierząt na terenie całego kraju. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 zwierząt, którymi się opiekujemy, leczymy w razie potrzeby, szczepimy przeciwko chorobom zakaźnym oraz szukamy nowych, dobrych domów.

Z pozyskanych środków przede wszystkim modernizujemy i utrzymujemy nasze schroniska, stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę. Przygotowujemy schroniska do zimy – zakupujemy nowe budy, karmę, szczepionki i leki, leczymy chore i ranne zwierzęta ratując im życie.

Zwiększamy liczbę inspektoratów OTOZ Animals, obecnie jest ich 24. Kontrolujemy warunki życia psów łańcuchowych starając się zmienić ich los. W przypadkach wymagających natychmiastowej pomocy, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt zabieramy zwierzęta niehumanitarnie traktowane, nie pozwalając na dalsze znęcanie się nad nimi.

W 2013 roku uratowaliśmy niehumanitarnie traktowane zwierzęta podczas 3890 interwencji przeprowadzonych przez naszych inspektorów na terenie całej Polski. Aktywnie walczyliśmy przeciwko ubojowi zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, czyli zarzynaniu żywcem, co powszechnie określa się mianem 'uboju rytualnego’. Uczestniczyliśmy w szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej, wywieraliśmy wraz z innymi organizacjami stały nacisk na posłów, uzyskaliśmy również poparcie wybitnych przedstawicieli polskiej nauki oraz kultury.

Jak możesz pomagać?
Nasz numer konta : PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Paypal : paypal@otoz.pl

Monika Kowalska

otoz logo2

Nasi klienci