Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Co powinno się w niej znaleźć w wyprawce dla psa? 

Tak, jak mentalnie przygotowujemy się powitanie w domu nowego „psiego” członka rodziny, tak i fizycznie powinniśmy przygotować dom na jego przybycie. Puchata kuleczka nie tylko potrzebuje miłości, ale także swojego bezpiecznego miejsca do spania, miseczek, smakołyków, zabawek czy kosmetyków – tak zwanej wyprawki.

Warto na spokojnie zastanowić się nad jej składem i skompletować jeszcze przed przybyciem psiaka do domu. Na pytania o to, co powinno się znaleźć w wyprawce dla szczeniaka odpowiemy w artykule. Zapraszamy!

Wyprawka dla psa– czyli jak z głową podejść do tematu 

Nie warto zakupów robić pochopnie i pod wpływem emocji. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nerwów oraz nabycia zbędnych rzeczy. Przede wszystkim pamiętajmy o potrzebach malucha i wybierajmy rzeczy dobrej jakości.

Jeśli zdecydowaliśmy się na pieska z hodowli, całkiem możliwe, że zostanie on nam przekazany razem z wyprawką od hodowcy co jest częstym zjawiskiem, aczkolwiek nie jest to jego obowiązek a bardziej dobra wola. Warto więc o to wcześniej dopytać by nie dublować się z zakupami.

Właściciele, którzy czworpnoga odbierają ze schroniska o wyprawkę muszą zadbać sami. Podpowiadamy co powinno znaleźć się na liście.

Wyprawka dla psa – zestawienie najbardziej przydatnych artykułów 

Mając na uwadze, że do naszego domu zawita szczeniaczek, żywa istota – o którą zobowiązujemy się dbać, sprawować opiekę i zapewnić właściwe warunki – takie rzeczy jak posłanie/ legowisko, podkłady higieniczne, miski, obroża i smycz bądź szelki, gryzaki, zabawki, akcesoria do pielęgnacji to absolutnie podstawowe artykuły. Na co zwracać uwagę dokonując zakupu?

Legowisko dla psa – jakie powinno być? 

Wybór legowiska jest bardzo istotą sprawą. Pies przesypia ok 12 godzin dziennie, a więc połowa czasu koncentruje się wokół posłania.

Wybierając posłanie bardziej niż kolorem czy materiałem powinniśmy kierować komfortem i wykonaniem. Ale, jedna uwaga, wybierając posłanie dla szczeniaczka nie posłuży mu ono zbyt długo dlatego dwoma najważniejszymi kryteriami powinny być rozmiar i materiał powłoki oraz wypełnienie.

Z uwagi na duże ryzyko, że podczas wyrzynania się zębów stałych i związanego z tym swędzenia dziąseł piesek za pierwszy cel pogryzienia wybierze legowisko, dobrze, aby wyplenienie było przed atakiem ostrych ząbków chronione wytrzymałą warstwą wierzchnia posłania (aby pies nie najadł się wypełnienia). Ponadto poduchy takie są narażone nie tylko na zniszczenie przez pogryzienie. Mały odkrywca może w takim legowisku kopać i drapać pazurkami a nawet załatwić się na nie.

Odporność i higiena mają tu kluczowe znaczenie. Trwała i ściągana do prania warstwa wierzchnia legowiska jest dodatkowym atutem.

Oczywiście powinno być wygodne i nie za duże w porównaniu do rozmiaru zwierzaka. Fakt, chciałoby się kupić jedno uniwersalne, jednak mały piesek na bardzo dużym posłaniu nie będzie czuł się tak komfortowo jak w mniejszym otulającym go z każdej strony. Najlepiej, gdy legowisko jest większe o 20-25 cm od długości psiaka, mierzonej od czubka nosa do nasady ogona.

Miski  dla psa

W tym wypadku wybór okazuje się być łatwiejszy. Kluczowymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę to:

  • przyczepność – najlepiej jeśli spód miski ma uszczelkę lub podgumowane brzegi co zapobiega przesuwaniu się misek podczas korzystania,
  • materiał wykonania – wybierajmy tworzywo które łatwo utrzymać w czystości,
  • rozmiar/ pojemność – miska nie powinna być ani za duża, ani za mała a jednocześnie powinna się w niej zmieścić porcja pokarmu odpowiednia do rasy i wieku psa oraz nie powinna utrudniać psu jedzenia z niej.
  • ilość misek

Karma i smakołyki 

Najważniejszą zasadą, w przypadku kompletowania w wyprawce karmy dla psa, którego pojawienia się w domu oczekujemy, jest zakup karmy którą dotychczas jadł. Dotyczy to zarówno psa od hodowcy jak i ze schroniska.

Chodzi o to, aby nagła zmiana menu nie spowodowała problemów gastrycznych. Dla psa, zmiana otoczenia sama w sobie jest stresująca, do tego zmiana karmy mogłaby wpłyną niekorzystnie na jego układ trawienny.

Lepiej tego uniknąć podając karmę do jakiej brzuszek szczeniaka jest przyzwyczajony. Jeśli chcemy zmienić karmę, należy sukcesywnie i powoli wprowadzać ją do jadłospisu obserwując reakcje na nowe pożywienie.

Podobnie jest ze smakołykami. Należy je wprowadzać powoli i nie mieszać kilku różnych w jednym czasie, aby w przypadku wystąpienia alergii lub niestrawno wiedzieć który ją powoduje i wyeliminować z diety.

Redakcja – Zachir i Aisha

Nasi klienci