Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Z psem do pracy na legalu? Inicjatywa PetsatWork pokazuje, że to proste!

Koniec ze smutnymi psami pozostawionymi na cały dzień w pustym mieszkaniu! Nestlé Purina® zaprasza polskie firmy do przystąpienia do sojuszu Pets at Work, którego celem jest przystosowanie biur do potrzeb opiekunów i ich czworonogów, aby każdy pracownik mógł zabrać do pracy swojego psiego towarzysza.

 

W Nestlé Purina® wierzymy, że kiedy ludzie i zwierzęta są razem, życie staje się bogatsze. Dlatego zobowiązaliśmy się działać na rzecz poprawy życia zwierząt, ludzi, którzy je kochają, i planety, na której żyjemy. Jednym z naszych zobowiązań jest promowanie obecności psów w miejscu pracy. – powiedział Attila Gyopar, Dyrektor Zarządzający Nestlé Purina Petcare Poland i Szef podregionu Europy Centralnej.

 

Stworzona przez NestléPurinaCSR-owa inicjatywa non-profit Pets at Work została zapoczątkowana w Europie w 2003 roku przez biuro marki w Wielkiej Brytanii. Obecnie PAW, obejmuje działaniami Wielką Brytanię, Irlandię, Niemcy, Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Grecję i Szwajcarię.Od tej jesieni Nestlé Purina® zaprasza do wzięcia udziału w programie polskie firmy, oferując im wsparcie i pomoc w przystosowaniu miejsca pracy do potrzeb czworonogów i ich opiekunów w ramach sojuszu Pets at Work Alliance. Nasi rodzimi pracodawcy mogą w łatwy sposób dołączyć do grupy marek, które pozwalają swoim pracownikom przyprowadzać do pracy psy, w skład której wchodzą między innymi,Amazon, Google, Etsy (NY, USA) i niemiecki XING.

 

Z badań przeprowadzonych przez IPSOS na zlecenie Nestlé Purina®, wynika, że umożliwienie pracownikom przyprowadzania swoich psów do miejsca pracy generuje całą paletę różnych korzyści. Pomimo tego, że 68% europejskich opiekunów psów wskazało, że chcieliby przychodzić do pracy ze swoim ulubieńcem, tylko 1 na 10 spośród nich ma taką szansę, a biura otwarte na zwierzaki to wciąż rzadkość. Sojusz Pets at Work Alliance ma zmienić ten stan rzeczy z korzyścią dla wszystkich.

 

Głaskanie psa obniża ciśnienie

 Z wielu badań wynika, że posiadanie zwierząt ma dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Opiekunowie czworonogów są mniej podatni na depresję, a głaskanie zwierzaka pomaga obniżać spoczynkowe ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Właściciele psów także częściej spacerują (średnio o 79% więcej w skali tygodnia), co wpływa korzystnie na cały organizm. Widać więc wyraźnie, że opiekunowie psów są bardziej odporni na choroby cywilizacyjne, jakimi są zaburzenia nastroju oraz schorzenia układu krwionośnego, spowodowane w dużej mierze przez stres. Badania, które zostały przeprowadzone z udziałem osób, przyprowadzających do pracy swoje psy pokazały, że grupa ta jest mniej podatna na stres i jego negatywne skutki. Psy, które są członkami zespołów pracowniczych, wpływają także na kształtowanie przyjaznej i swobodnej atmosfery w zespole i ułatwiają nawiązywanie relacji międzyludzkich.Może się to łączyć ze wzrostem poziomu hormonu odpowiedzialnego za zaufanie, spokój i miłość, czyli oksytocyny, której produkcja, według badań, już podczas samego kontaktu wzrokowego z psem wzrasta 3-krotnie.

 

Komfort dla wszystkich pracowników

Projekt przyprowadzania psów do miejsc pracy na pierwszy rzut oka wydaje się strzałem w dziesiątkę, jednak nie każdemu może podobać się takie towarzystwo. Dla osób uczulonych na psią sierść bezpośredni kontakt z czworonogami jest po prostu niewskazany. Jak zauważa dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz, która także przychodzi do pracy ze swoim psem – Dla osoby uczulonej opiekun jest takim samym źródłem alergenów jak pies. Aby zapewnić komfort pracy koleżankom i kolegom cierpiącym na alergie konieczne jest utrzymywanie 2-5 metrów odstępu oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza, którą zapewnia praktycznie każde nowoczesne biuro. Ponadto, zasady Pets at Work wymagają, aby do pracy przychodziły jedynie psy, które pozytywnie przeszły specjalistyczne testy –muszą być odpowiednio zsocjalizowane i wychowane, a do tego spełniać odpowiednie kryteria zoohigieniczne (po prostu są regularnie kąpane przez co mają „na sobie” mnie j roztoczy odpowiedzialnych za potencjalną reakcję alergiczną u większości osób).

 

Pets at Work w praktyce

Firma, która jest gotowa na przystąpienie do sojuszu Pets at Work Alliance może liczyć na wszechstronną pomoc udzieloną przez ekspertów z Nestlé Purina®.Pets at Work Alliance jest szczegółowo przygotowanym programem, w ramach którego firma przechodzi konieczne dla przyjęcia zwierząt zmiany. Pomoc obejmuje między innymi współpracę przy zaprojektowaniu przestrzeni przyjaznej zwierzętom, stworzenie regulamin uczy też organizację dnia wstępnego. Nestlé Purina® oferuje również oznakowanie przestrzeni biurowej, infografiki oraz unikatowe psie paszporty, które otrzymują czworonogi zakwalifikowane do programu.

 

Jak dołączyć do Pets at Work Alliance?

Szczegółowe informacje dotyczące przystąpienia do sojuszu Pets at Work można znaleźć na stronie https://www.purina.pl/pets-at-work/home. Aby nawiązać kontakt wystarczy na adres pets.at.work@pl.nestle.com napisać e-mail w którym zainteresowana osoba wskaże nazwę swojej firmy, jej wielkość i lokalizację oraz zajmowane przez siebie stanowisko. Przystąpienie do programu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

 

Źródła:

 

  1. http://www.siop.org/article_view.aspx?article=996
  2. https://www.nhs.uk/live-well/exercise/why-sitting-too-much-is-bad-for-us/
  3. https://www.apa.org/pubs/journals/releases/xlm-a0036577.pdf
  4. http://www.nbcnews.com/id/4625213/ns/health-pet_health/t/puppy-love—-its-better-you-think/#.W8nnBWgzbIW
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3183515/
  6. http://www.sciencemag.org/news/2015/04/how-dogs-stole-our-hearts
  7. http://newsroom.suntrust.com/2017-07-26-SunTrust-Survey-Mortgages-Are-Going-to-the-Dogs
  8. https://www.pijac.org/sites/default/files/pdfs/2014T2TpptRichter.pdf .

Zdjęcie: Nestle Purina

 

 

 

Nasi klienci