Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Przed zostawieniem psa w hotelu dla zwierząt należy dać mu czas na poznanie i zaakceptowanie czasowych opiekunów

shutterstock_72348058

Fot. Shutterstock

Coraz więcej polskich hoteli i pensjonatów oferuje pokoje dla osób podróżujących z psami lub kotami. Idealnym wyborem będą też wczasy w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie pupil będzie miał dużo miejsca do zabawy i biegania. Decydując się na wyjazd z psem lub kotem, należy jednak upewnić się, czy wybrany hotel jest przyjazny zwierzętom, a także czy pupila będzie można zabrać na plażę lub do miejscowych restauracji. Miejsc przyjaznych zwierzętom można szukać np. na portalach społecznościowych, gdzie właściciele psów polecają sobie sprawdzone hotele i pensjonaty.

– Możemy zabrać psa np. na wyprawę samochodową w miejsca, gdzie można z psem podróżować. Możemy pojechać na wczasy pod gruszą, tam na pewno też z psem można jechać. Coraz więcej hoteli w Polsce – bo na świecie, w Europie, jest to standard – przyjmuje ludzi z psami, a także innymi zwierzętami – mówi Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres.

Jeśli zorganizowanie wyjazdu z psem jest niemożliwe, warto powierzyć zwierzę opiece członka rodziny lub przyjaciół, których pies zna i lubi. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie psa w domu, w którym na czas wyjazdu właścicieli zamieszka opiekun. Pupila można także zostawić w hotelu dla zwierząt. Każde rozstanie z właścicielem jest dla psa dużym przeżyciem, dlatego należy wybierać hotele, które zapewnią mu jak najlepszą opiekę. Behawioryści odradzają hotele klatkowe, w których pies nie może bawić się z innymi zwierzętami, a opiekunowie przychodzą do niego wyłącznie w porach karmienia lub spaceru.

– Powinniśmy wybrać hotel domowy, taki, w którym pies żyje tak samo jak u nas, tyle tylko, że z inną rodziną. Takie hotele prowadzą trenerzy psów czy behawioryści, ludzie którzy mają pojęcie o tym, czego pies potrzebuje, szczególnie pies w specyficznej dla siebie sytuacji, pozbawiony swoich właścicieli – mówi Aneta Awtoniuk.

Decyzja o wyborze hotelu powinna zostać podjęta na długo przed planowanym wyjazdem. Przede wszystkim należy sprawdzić rekomendacje i referencje placówki, a następnie odwiedzić ją osobiście. Najlepiej z psem, aby mógł poznać i przyzwyczaić się do nowych opiekunów. Podczas wizyty należy sprawdzić jakość boksów i wybiegów, zapytać o opiekę weterynaryjną, referencje opiekunów i przyjrzeć się kondycji powierzonych im zwierząt.

– Warto, żeby hotel, w którym zostawimy psa, miał możliwość rozróżnienia aktywności, jaką proponuje naszemu psu i innym zwierzętom. Warto też zwrócić uwagę na to, ile psów przypada na jednego opiekuna w takim hotelu – mówi Aneta Awtoniuk.

Nie zawsze właściciele czworonogów zapewniają im opiekę na czas wakacyjnego wyjazdu. Jeśli zwierzę krzyżuje plany urlopowe, to wciąż wielu Polaków je porzuca. Z danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wynika, że liczba porzuconych zwierząt podczas wakacji zwiększa się o 25 proc. Większość z nich trafia do schronisk.

Źródło: newseria

 

Nasi klienci