Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

28 września 2022 premiera książki „Zdrowy pies Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej”

„Zdrowy pies

Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej”

 

Rodney Habib

Dr Karen Shaw Becker

 

Wydawnictwo Buchmann

Przekład: Agencja Wydawnicza Synergy, zespół w składzie: Arkadiusz Czerwiński, Sergiusz Lipnicki, Urszula Szymanderska

Premiera 28 września 2022

Dzięki tej książce psie życie stanie się lepsze! Jest rewelacyjna, oparta na aktualnej wiedzy, badaniach naukowych i stworzona po to, abyśmy mieli szanse zawalczyć o jak najdłuższe życie dla swojego pupila. Polecam każdemu, kto dzieli życie z psem albo planuje, by pies zamieszkał w jego domu i sercu.

Tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, psia i kocia dietetyczka oraz behawiorystka

Praktyczny poradnik mówiący o tym, jak opóźnić starzenie i zapewnić długie, szczęśliwe
i zdrowe życie naszym psim towarzyszom.

Naukowcy zaczynają rozumieć, że przewlekłe choroby dotykające ludzi – nowotwory, otyłość, zwyrodnienie narządów i zaburzenia autoimmunologiczne – nękają również naszych psich towarzyszy. Większości z nich można zapobiec. Ponieważ zwierzęta nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji dotyczących zdrowia i stylu życia, ich opiekunowie powinni dokonywać mądrych wyborów popartych wiedzą naukową.

Rodney Habib i dr Karen Shaw Becker wyciągają do nich pomocną dłoń – zebrali wiedzę najlepszych genetyków, mikrobiologów i badaczy długowieczności; przeprowadzili wywiady z osobami, których psy dożyły 20, a nawet 30 lat i stworzyli poradnik, który sprawi, że życie naszych pupili będzie dłuższe
i szczęśliwsze.

W książce znajdziemy wskazówki dotyczące diety i żywienia, ruchu i zabawy, a także wpływu naszego stylu życia na zdrowie i zachowanie psa dostosowane do predyspozycji genetycznych poszczególnych ras lub mieszanek.

Rodney Habib jest wielokrotnie nagradzanym blogerem, prelegentem, i założycielem Planet Paws, najpopularniejszej Facebookowej strony poświęconej zdrowiu zwierząt domowych. Jest również twórcą serialu dokumentalnego The Dog Cancer Series: Rethinking the Canine Epidemic. Publikowane przez niego w internecie filmy edukacyjne mają miliony odsłon i udostępnień na całym świecie. Stał się dzięki temu jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie zdrowia zwierząt domowych.

Lekarka weterynarii Karen Shaw Becker ma we wszystkich zakątkach świata miliony fanów, ceniących ją za przemyślane i pragmatyczne podejście do kwestii zdrowia towarzyszących nam czworonogów. Jest najpopularniejszym weterynarzem w mediach społecznościowych. Pracuje w klinice małych zwierząt, dużo pisze i wykłada. Dr Becker jest także konsultantką wellness różnych organizacji prozdrowotnych

FRAGMENT książki „Zdrowy pies”:

„Więź człowieka i zwierzęcia jest pozarozumowa; trafia prosto do serca i emocji oraz daje nam coś, czego nie uzyskamy w żaden inny sposób”. Właśnie tak. Nasze psy wzbogacają nasze dusze
w absolutnie niepowtarzalny sposób. Wnoszą w życie tak wiele, że utrata ukochanego zwierzaka może zranić tak samo lub bardziej niż utrata członka rodziny lub przyjaciela. Tak wiele i m zawdzięczamy. Teraz n a s z a kolej, aby się odwdzięczyć.

Mamy nadzieję, że ta książka zainspiruje czytelników do dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze dla swoich psów. Kiedy angażujemy się w opiekę nad zwierzęciem, przyjmujemy moralną odpowiedzialność za jego dobrostan. Składamy niewypowiedzianą przysięgę, że będziemy dobrym psim rodzicem. C h c e m y postępować ze swoimi psami we właściwy sposób. Chcemy, aby nasz nowy, drogocenny, kudłaty towarzysz był szczęśliwy, spełniony i zdrowy – aby w pełni wyrażał swoje psie ja. Najlepszy sposób, by to osiągnąć, to stworzyć warunki i zapewnić pożywienie, które stymulują

i rozwijają psie ciało, umysł i duszę.

Prosimy – jeżeli do tej pory stosowaliście „tradycyjne metody”, nie róbcie sobie wyrzutów ani nie czujcie się winni. Producenci karmy dla zwierząt domowych odnieśli niezwykły sukces, przekonując opiekunów psów, że wysokoprzetworzone, niemal pozbawione składników odżywczych produkty
są dokładnie tym, czego potrzebuje pies, aby żyć zdrowo i długo. Teraz wiecie więcej.

Po przeczytaniu tej książki jesteście w pełni wyposażeni w wiedzę naukową (dlaczego) i narzędzia (jak) niezbędne do stworzenia programu odnowy biologicznej Zdrowego Psa, który odpowiada waszemu stylowi życia i który wyprawi waszego psa w transformacyjną podróż do krainy dobrostanu. Nie musicie fundować zwierzakowi „generalnego remontu”; stopniowe zmiany dają równie doskonałe rezultaty. Nie musicie trzymać się za kieszeń; organiczne jagody w lodówce wystarczą, aby dostarczyć Burkowi przeciwutleniaczy, które odpowiadają jego genomowi. Naszym celem jest dostarczenie wam informacji potrzebnych, abyście mogli dokonać właściwych wyborów dla siebie i swojego szczeniaka; im więcej wiecie, tym mądrzej działacie.

Wracajcie do tej książki i odwiedzajcie naszą stronę, aby uzyskać aktualne informacje i wskazówki
do planowania posiłków i zajęć dla swojego psiaka; nie zapominajcie ich urozmaicać. Różnorodność
to przyprawa życia – i ważny element procesu tworzenia Zdrowego Psa. W tej chwili możecie poczuć onieśmielenie: nie wiecie, od czego zacząć, i wątpicie, czy potraficie to zrobić jak należy. Nie pozwólcie, aby to was powstrzymało. Obiecujemy: dacie radę!

A teraz to, co najlepsze: pewnego dnia doznacie olśnienia. Zrozumiecie, że dobrze opiekujecie się swoim psem, ponieważ pies wam to powie. Dostrzegacie jego energię, blask, witalność, poprawę zdrowia, sprężystość mięśni, błysk w oku – i już wiecie. Wiecie, że właśnie wy obdarzyliście go niesamowitym darem zdrowia i długowieczności. Nie ma na świecie uczucia bardziej satysfakcjonującego niż świadomość, że zrobiliście co trzeba, aby wychować Zdrowego Psa.
Dobra robota, opiekunko/opiekunie. Życzymy wam wszystkiego najlepszego. Na zawsze.

Nasi klienci