Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY DLA PSA I KOTA

Apteczkę pierwszej pomocy dla psa i kota zaprojektowało małopolskie Atelier Wartości, organizacja non-profit. Produkt powstał we współpracy z lekarzami weterynarii, behawiorystami i hodowcami.

Zawartość apteczki przygotowaliśmy na podstawie informacji zebranych od weterynarzy, behawiorystów, hodowców, a także właścicieli psów i kotów, którzy zgłaszali nam swoje potrzeby

– podkreśla Beatrycze Bem, dyrektor ds. komunikacji w Atelier Wartości.

Chcemy, aby była nieodzownym elementem wyposażenia każdego miejsca, w którym dbanie o dobrostan zwierząt ma znaczenie. Apteczki powstały z myślą o poradniach weterynaryjnych, hotelach, salonach groomerskich, schroniskach i domach tymczasowych dla zwierząt. Przede wszystkim mamy nadzieję, że apteczki znajdą miejsce w każdym domu i samochodzie, którym podróżują nasi czworonożni przyjaciele.

– dodaje Beatrycze Bem.

Apteczka pierwszej pomocy dla psa i kota ma zapewnić właścicielowi czworonoga wsparcie w tzw. sytuacjach awaryjnych, na spacerze lub w podróży. Zawartość apteczki stanowią produkty weterynaryjne, które są przeznaczone dla zwierząt i mają szerokie spektrum zastosowania.

Apteczka ma cztery wersje różniące się zawartością. W każdej z nich znajdują się weterynaryjne opatrunki, bandaże samoprzylepne, zestaw do wyciągania kleszczy. Natomiast w droższych pakietach, znajdują się także preparaty o szerszym spektrum zastosowania: na urazy, skaleczenia, oparzenia, problemy gastryczne, żołądkowe, biegunki, zatrucia oraz uzupełnianie elektrolitów podczas intensywnego wysiłku zwierzęcia.

Pomysłodawcą apteczki i jego dystrybutorem jest Atelier Wartości, podmiot ekonomii społecznej, który wypracowany zysk przeznacza na realizację celów społecznie użytecznych. W praktyce oznacza to, że np. szwalnia, w której szyte są apteczki, daje zatrudnienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Z kolei zysk ze sprzedaży przeznaczany jest na realizację projektów angażujących lokalne społeczności, na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Nasi klienci