Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Branża zoologiczna włącza się w pomoc bezdomnym zwierzakom

Branża zoologiczna włącza się w pomoc bezdomnym zwierzakom (2)

Dzięki charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl Polacy ufundowali już bezdomnym psom i kotom z całej Polski dary o łącznej wartości przekraczającej milion złotych. Trafiły do nich tony karmy, tysiące smyczy, legowisk, setki zabawek, obroży, witamin i wiele więcej. Teraz wspieranie czworonogów będzie jeszcze prostsze, bo właśnie ruszyła nowa odsłona tej strony. To nie jedyna zmiana, bo projekt ten zyskał też strategicznego partnera – spółkę Bayer.

www.dlaSchroniska.pl to nowoczesna platforma pozwalająca internautom na wspieranie online psów, kotów, a nawet królików i fretek z kilkudziesięciu schronisk i fundacji z całego kraju. Każdy sam wybiera, czy chce wesprzeć Amora, Erwina, Elzę, Kropkę, Simbę, a może jeszcze innego spośród prawie trzech tysięcy „bezdomniaków” i sprezentować mu to, czego aktualnie potrzebuje.

– Doceniamy każde otrzymywane wsparcie, jednak niestety czasem na przykład karmy czy inne produkty, które przywożą nam darczyńcy, po prostu nie są dopasowane do często specyficznych potrzeb naszych czworonożnych podopiecznych. To jednak nic dziwnego, bo przecież skąd mieliby je znać? Ten problem rozwiązuje platforma www.dlaSchroniska.pl, gdzie zamieszczamy listy produktów, których brakuje poszczególnym przebywającym u nas psom i kotom – mówi Michał Błaszak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

Użytkownicy mogą zapoznawać się z takimi wykazami i wybierając spośród umieszczonych na nich produktów sami decydują, które podarują wybranemu psu lub kotu. – W takim zestawieniu możemy znaleźć nie tylko specjalistyczną karmę dobrej jakości, miski czy smycze, ale też niezbędne w schroniskach produkty, o których wiele osób nawet by nie pomyślało, bo nie postrzegają ich jako artykuły pierwszej potrzeby, na przykład kołnierze ochronne, gryzaki, zabawki czy środki przeciwko kleszczom, pchłom i pasożytom wewnętrznym. Ich otrzymywanie to dla nas ogromne wsparcie – wyjaśnia Błaszak.

Internautów do korzystania z www.dlaSchroniska.pl zachęca to, że cały proces został maksymalnie ułatwiony – pomaganie wymaga dosłownie kilku kliknięć. Wystarczy wejść na tę stronę, wskazać czworonoga, a następnie wybrać i zapłacić za produkty, które chce się sprezentować – ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Te dary trafiają następnie bezpośrednio do miejsca, w którym przebywa dany pupil – ich dostawa jest bezpłatna i zajmują się nią organizatorzy. W ten sposób już od ponad dwóch lat co miesiąc do schronisk i fundacji uczestniczących w tej akcji trafiają produkty warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Mamy nadzieję, że ich liczba z miesiąca na miesiąc będzie rosła. Wiemy, że do sukcesu naszej platformy przyczyniło się między innymi to, jak łatwe jest jej używanie. Teraz będzie to jeszcze prostsze, bo zdecydowaliśmy się na jej odświeżenie i zaprojektowaliśmy ją tak, by skuteczniej skupić uwagę internautów na psach i kotach oraz ich potrzebach. Wzięliśmy pod uwagę zarówno sugestie schronisk i fundacji, jak i użytkowników, żeby platforma jak najlepiej odpowiadała potrzebom wszystkich, którzy z niej korzystają – mówi Michalina Zabłocka, Prezes Zarządu Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi akcję dlaSchroniska.pl.

Platforma www.dlaSchroniska.pl zyskała między innymi funkcjonalności znane ze sklepów internetowych. Darczyńca może teraz zalogować się do panelu użytkownika i tam sprawdzić status swojego charytatywnego zamówienia oraz historię wcześniejszych zakupów. Może też na bieżąco modyfikować zawartość swojego wirtualnego koszyka.

– Umożliwia to pomoc kilku czworonogom jednocześnie, co jest dużym ułatwieniem i daje sporą oszczędność czasu. W poprzedniej wersji w przypadku, gdy chciało się wesprzeć kilka zwierzaków, dla każdego z nich trzeba było zamawiać i opłacać produkty osobno – dodaje Zabłocka.

Nowością jest także to, że każdy pupil ma na platformie swój profil, na którym teraz jest nie tylko zdjęcie, opis i wspomniana lista potrzebnych mu produktów, ale też dane i kontakt do podmiotu, który się nim aktualnie opiekuje.

– Monitorując to, jak internauci korzystają z naszej platformy zauważyliśmy, że wielu z nich nie tylko kupuje za jej pośrednictwem prezenty dla podopiecznych schronisk, ale też szuka czworonogów, które mogliby przygarnąć. Dlatego wprowadziliśmy również wyszukiwarkę, dzięki której można odnaleźć zwierzaka określonego gatunku, wielkości czy płci. W ten sposób osoba myśląca o adopcji może łatwiej znaleźć tego czworonoga, który będzie najlepiej dopasowany do jej trybu życia czy warunków mieszkaniowych. To zwiększa szanse psów i kotów na zyskanie „tego jedynego” opiekuna – mówi Prezes Zarządu Fundacji NaszeZoo.pl.

Branża zoologiczna włącza się w pomoc bezdomnym zwierzakom (1)

Dotychczasowe sukcesy akcji sprawiają, że zwraca na nią uwagę coraz więcej organizacji, medialnych i internetowych osobowości, a także przedsiębiorstw. Partnerem strategicznym dlaSchroniska.pl została właśnie jedna z wiodących na świecie firm działających również w obszarze zdrowia zwierząt, czyli spółka Bayer, oferująca między innymi szeroki zakres produktów chroniących psy i koty przed chorobami przenoszonymi przez pasożyty, a także innowacyjne obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów Foresto.

– Zależy nam na tym, by wszystkie zwierzęta miały godne warunki życia, niezależnie od tego czy mieszkają w małym mieszkaniu w bloku, dużym domu z ogrodem czy w schronisku. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywy Fundacji NaszeZoo.pl i na ten rok zaplanowaliśmy w ramach akcji dlaSchroniska.pl szereg wspólnych przedsięwzięć i tematycznych inicjatyw ukierunkowanych głównie na pomoc bezdomnym czworonogom. Razem będziemy edukować między innymi w zakresie ochrony przed kleszczami, pchłami oraz innymi pasożytami, zarówno w kontekście zagrożeń, jakie mogą one nieść dla zwierząt przebywających w schroniskach, jak i dla domowych pupili – mówi Joanna Nowakowska, Marketing Manager Działu Animal Health Bayer Sp. z o.o.

W akcji dlaSchroniska.pl uczestniczy obecnie ponad 60 organizacji, m.in. warszawskie schronisko „Na Paluchu”, placówki z Poznania, Celestynowa, Katowic, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Torunia i Rzeszowa, a także wiele fundacji, m.in. Viva!, prowadząca Schronisko w Korabiewicach. Patronaty honorowe nad projektem objęły takie instytucje jak Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Miasto Poznań czy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Inicjatywę wspiera też ponad 50 Ambasadorów, wśród których są aktorzy, muzycy, dziennikarze, sportowcy oraz blogerzy, między innymi Barbara Kurdej-Szatan, Marta Wierzbicka, Kasia Nowicka – Novika, Ania Rusowicz, Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Łukasz Zagrobelny.

 

* * *

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której bezpańskie psy i koty można wspierać przez internet.

dlaSchroniska.pl

Nasi klienci