Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

By łatwiej było leczyć. Czescy eksperci ubezpieczą polskie psy i koty

Chyba każdy lekarz weterynarii stanął choć raz w życiu przed koniecznością dokonania eutanazji psa lub kota, bo koszty leczenia przewyższały możliwości finansowe jego właściciela. To traumatyczne doświadczenie zostaje w pamięci na długo. Na szczęście można będzie już uniknąć takich sytuacji, dzięki nowemu, w pełni cyfrowemu, ubezpieczeniu dla zwierząt.

Coroczne szczepienie, obcięcie pazurków, wizyta kontrolna czy nawet drobne infekcje. Każdy lekarz weterynarii życzyłby sobie, by wizyty pacjentów sprowadzały się wyłącznie do tak miłych spotkań oraz diagnoz rokujących szybkie i bezproblemowe wyleczenie. Niestety rzeczywistość w gabinetach jest zupełnie inna – wypadki komunikacyjne, pogryzienia, złośliwe nowotwory, dysplazje, zatrucia, wady wrodzone i wiele innych schorzeń, których leczenie nie kończy się na podaniu sterydu, a koszty badań niezbędnych do postawienia diagnozy jeżą włos na głowie. Nie każdy opiekun może sobie pozwolić na pokrycie, liczonych w tysiącach złotych, kosztów leczenia swojego psa czy kota. Dla wielu nawet rozłożenie opłaty na raty przekracza możliwość domowego budżetu. Dla zwierzęcia może to oznaczać niekompletne i niewystarczające leczenie lub nawet decyzję o uśpieniu. Na szczęście można tę sytuację odmienić, wdrażając w swojej lecznicy moduł do obsługi nowego, w pełni cyfrowego ubezpieczenia kosztów leczenia psów i kotów. Takie rozwiązanie wprowadza właśnie na polski rynek Pet Expert by Trupanion – czeska firma specjalizująca się w ubezpieczeniach dla zwierząt. Podstawowym założeniem produktu, oferowanego przez tę firmę, a który udało się wprowadzić w życie w wielu krajach, jest rozpatrzenie wniosku i otrzymanie decyzji o zwrocie kosztów leczenia już w trakcie wizyty w gabinecie. I pewność, że zostaną one wypłacone.

Pierwsze w pełni cyfrowe ubezpieczenie dla zwierząt w Polsce

PetExpert jest częścią amerykańskiej grupy Trupanion, największej na świecie firmy, specjalizującej się w ubezpieczeniach, kierowanych wyłącznie dla zwierząt i oferującej szybką wypłatę świadczeń za usługę weterynaryjną. Ubezpieczenie dostarczane przez PetExpert z powodzeniem od wielu lat funkcjonuje w Czechach, gdzie corocznie pokrywa 85 proc. operacji tamtejszych psów i kotów. Oferuje rekompensatę zdecydowanej większości kosztów, wynikających z leczenia urazów i schorzeń, w tym diagnostykę, chirurgię, hospitalizację, opiekę pooperacyjną, leki i powiązane wydatki. Sukces firmy wynika z faktu, że jako jedyna spośród wielu europejskich firm oferujących ubezpieczenia dla zwierząt, proponuje tak wartościowy zakres usług i tak przejrzysty system rozliczeń. A ten odbywa się poprzez decyzyjność w ciągu kilku minut od przesłania wniosku i wypłatę należności bezpośrednio klinice, w której odbywa się leczenie.

Warunkiem jest jedynie uruchomienie dodatkowego modułu, zintegrowanego z oprogramowaniem do obsługi pacjentów – tak aby było możliwe połączenie go z naszą siecią – tłumaczy Rafał Radomyski, Country Manager polskiego oddziału PetExpert. – Nasz system zapewnia obsługę ponad 90 proc. przesłanych wniosków w czasie do pięciu minut, bez konieczności wypełniania wielu niepotrzebnych dokumentów ­- dodaje.

Informacja, potwierdzająca aktywną ochronę ubezpieczeniową, jest dostępna od samego początku wizyty na ekranie komputera gabinetu. Natomiast decyzja o wypłacie, o wysokości rekompensaty i o części należności, którą pokrywa klient, przychodzi w kilka minut po wysłaniu zapytania. Zaletą modułu jest łatwość obsługi oraz integracji, co z kolei zostało przemyślane pod kątem objęcia współpracą jak największej liczby ZLZ – tak jak w Czechach, gdzie wynosi ona już 85 proc. całego rynku.

Nie chcemy rozdzielać pacjenta z lekarzem – podkreśla Radomyski. – Wręcz przeciwnie. Zależy nam, by klienci leczyli swoje zwierzęta tam, gdzie sami chcą i gdzie czują się bezpiecznie – zapewnia. – Zależy nam, by jak najwięcej gabinetów wdrożyło nasz moduł właśnie po to, by nie musieć kierować pacjentów (a tym samym naszych klientów) do gabinetów, które już to zrobiły.– dodaje.

Jak podkreśla firma, gabinety nie ponoszą żadnych kosztów, wynikających z przystąpienia do systemu. Od momentu narodzin samego pomysłu wprowadzenia na czeski rynek prostych i bez użycia papieru ubezpieczeń, wykorzystujących najnowsze technologie, lekarze weterynarii byli przez nią uważani za kluczowych partnerów, bez których jej plany nie miałyby sensu. PetExpert nie ingeruje także w cennik usług weterynaryjnych żadnego z gabinetów.

Ubezpieczenie w całej swojej idei opiera się na rekompensacie, więc nie powinno być w nim innych warunków cenowych dla klientów posiadających polisę i tych bez polisy. – zaznacza Radomyski. – Klientów ubezpieczonych i nieubezpieczonych obowiązują takie same ceny za daną usługę. Różnica polega wyłącznie na tym, komu zostanie wypłacony zwrot, a komu nie – wyjaśnia.

Z korzyścią dla wszystkich

Nowością dla opiekunów psów i kotów w Polsce jest także zakres świadczonej ochrony. Celem ubezpieczenia nie jest pokrycie kosztów związanych z profilaktyką zdrowotną, ale solidne wsparcie finansowe aż do 90 proc. należności leczenia poważnych stanów chorobowych. Fakt, że opiekun nie musi decydować o podjęciu leczenia i samodzielnym pokryciu jego kosztów, ale może coś postanowić otrzymując wspierającą decyzję ubezpieczeniową od razu w gabinecie, pozwala mu często na wdrożenie szerszego spektrum leczenia. Mając ubezpieczenie w PetExpert może sobie pozwolić na więcej. Jak wiadomo, inni ubezpieczyciele nie zawsze honorują decyzje podjęte w trakcie leczenia, co z kolei powoduje brak zaufania pacjentów i lekarzy do tego typu rozwiązań. PetExpert chce to zmienić. Tu proces rozpatrzenia wniosku ubezpieczeniowego za leczenie pupila jest prosty, szybki i bez zbędnej papierologii. System wykonuje całą pracę samodzielnie po połączeniu z oprogramowaniem komputerowym kliniki weterynaryjnej. Wszystkie wypłaty są realizowane na bieżąco, każdego dnia, zgodnie z podjętymi decyzjami. Zwykle już następnego dnia roboczego pieniądze znajdują się na koncie placówki. PetExpert jest również w stanie zaoferować klientom wyższe limity ochrony, ponieważ nie przekazuje dużej części składek brokerom i pośrednikom. Kto skorzysta na tym najwięcej? Same zwierzęta, których życie będzie można uratować, przeprowadzając na czas refundowane badania i zabiegi.

Szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia i możliwości dołączenia do programu znajdują się na stronie www.petexpert.pl

PetExpert by Trupanion

Firma PetExpert by Trupanion została założona w styczniu 2018 roku w Czechach. Szybko stała się liderem na czeskim rynku ubezpieczeń dla zwierząt domowych, rozszerzając swoją działalność w 2020 roku na Słowację, a następnie w 2023 roku na Belgię. Sukces firmy doprowadził do połączenia PetExpert z Trupanion – największym ubezpieczycielem zwierząt domowych w Kanadzie i USA, prowadzącym działalność w kilku krajach europejskich. Od 1999 roku Trupanion jest liderem nowej kategorii ubezpieczeń medycznych dla kotów i psów w Ameryce Północnej. W 2023 roku firma świętowała prawie 1,7 miliona ubezpieczonych zwierząt domowych i ponad 2 miliardy dolarów zapłaconych faktur weterynaryjnych oraz została uznana przez weterynarzy za najlepszą firmę ubezpieczeniową dla zwierząt domowych w USA.

We wrześniu 2023 roku PetExpert by Trupanion rozpoczął działalność w Polsce. Siedziba polskiego oddziału znajduje się w Krakowie.

Nasi klienci