Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Echokardiografia psów z MasterVet

W Czekanowie k. Ostrowa Wielkopolskiego 8 – 9 marca odbyły się kolejne warsztaty Akademii Diagnostyki Weterynaryjnej MasterVet I stopnia z zakresu echokardiografii psów. Zajęcia praktyczne poprowadziła dr Magdalena Garncarz – znany kardiolog, wykładowca i pracownik naukowy SGGW w Warszawie.

Warsztaty MasterVet zawsze w maksymalnym stopniu skupiały się na ćwiczeniach praktycznych. Nie inaczej było i tym razem. Zajęcia odbywały się w pięknym pałacu Bagatela w Czekanowie. Pierwszego dnia miała miejsce powitalna kolacja, zaś przez dwa kolejne dni kursanci skupili się na przebadaniu dużej liczby bardzo zróżnicowanych pacjentów.

Zajęcia prowadziła doskonale znana kardiolog, pracownik SGGW w Warszawie dr n. wet. Magdalena Garncarz. Wspomagał ją lek. wet. Sebastian Domański z Przychodni Weterynaryjnej Janusza Borcowskiego i Tadeusza Popławskiego z Gdańska. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład poruszający zagadnienia badania echokardiograficznego u psów. Następnie, aż do samego wieczora, miało miejsce przyjmowanie pacjentów, wśród których były m.in.: mieszańce, nowofundlandy, harty, szpice, sznaucery czy beagle. Kursanci uczestniczyli w każdym etapie pracy z pacjentem – przeprowadzeniu wywiadu oraz oczywiście badaniu, po którym pomagali dr Garncarz postawić diagnozę. Do dyspozycji mieli cztery różne aparaty, dzięki czemu mogli w praktyce poznać specyfikę pracy na poszczególnych modelach. Na zakończenie każdy z kursantów wykonywał samodzielnie opis jednego z przypadków, z którym zetknął się podczas warsztatów.

Kolejne warsztaty I stopnia z zakresu Echokardiografii psów pod kierownictwem dr Magdaleny Garncarz odbędą się 10-11 maja i 28-29 czerwca tego roku.  (MC)

Zapisy i szczegóły na stronie:

www.mastervet.pl

 

Nasi klienci