Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

XV Śląskie Warsztaty Diagnostyczne

„Współczesna hepatologia psów i kotów” była tematem Śląskich Warsztatów Diagnostycznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Śląska Poliklinika Weterynaryjna, które 14 – 16 marca już po raz piętnasty odbyły się w Wiśle.

Pierwszego dnia jeszcze w Katowicach odbyły się zajęcia praktyczne. Mickey Tivers Dip. ECVS poprowadził zajęcia z chirurgii, dr Janina Łukaszewska – warsztaty hematologiczne, prof. Ireneusz Balicki – warsztaty okulistyczne, zaś dr Anna Kosiec-Tworus – zajęcia z zakresu USG dopplerowskiego w ocenie funkcji naczyń wątroby.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych już w hotelu Stok w Wiśle odbyła się Sesja Praktyków, podczas której wykłady otwarte wygłosili dr Beata Degórska (metody chirurgiczne w leczeniu bólu w dysplazji stawów biodrowych psów) oraz prof. Marek Galanty (aspekty chirurgiczne w zespoleniu wrotno-obocznym).

Główna część warsztatów tradycyjnie miała miejsce w sobotę i niedzielę. Konferencję rozpoczęli prezes Stowarzyszenia dr Marcin Bojarski oraz wiceprezes ds. naukowych prof. Roman Aleksiewicz. Z okazji piętnastolecia istnienia Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej na ręce członków Rady Naukowej ze strony władz Stowarzyszenia złożone zostały oficjalne podziękowania.

Swoje wykłady wygłosili znani goście zza granicy: Adam Gov Dip. ECVIM oraz wspomniany wcześniej M. Tivers. Ten pierwszy omówił zagadnienia parametrów biochemicznych w ocenie funkcji wątroby, farmakoterapii schorzeń wątroby i dróg żółciowych oraz implikacji klinicznych krążenia wrotno-obocznego. M. Tivers skupił się na chirurgii wątroby i dróg żółciowych.

Bardzo ciekawe wykłady wygłosili wszyscy prowadzący piątkowe zajęcia praktyczne, a także dr Dariusz Jagielski, który skoncentrował się na schorzeniach nowotworowych wątroby.

W tegorocznej edycji warsztatów wzięło udział ok. 300 lekarzy weterynarii. (MC)

Nasi klienci