Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Egzotyka w Gabinecie Praktyka – Konferencja Weterynaryjna z Warsztatami

Egzotyka w Gabinecie Praktyka konferencja weterynaryjna z warsztatami LIVE. Oficjalnym patronem konferencji jest Warszawska Izba Lekarsko – Weterynaryjna. Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 października w Warszawie, (Ul. Tytusa Chałubińskiego 8, budynek Oxford Tower na tyłach hotelu Marriott ), w której udział wezmą wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy. Wykłady odbywać się będą z tłumaczeniem symultanicznym.

 

Na podstawie decyzji Komisji ds. Dobrowolnego Ustawicznego Kształcenia Lekarzy Weterynarii, Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej nasza konferencja otrzymała – 40 punktów edukacyjnych.

Egzotyka w Gabinecie Praktyka to przełom w szkoleniach dla lekarzy weterynarii. Konferencja poświęcona małym ssakom, ptakom i zwierzętom egzotycznym przenosi się w nowy wymiar. Oprócz tradycyjnych wykładów zostaną także przeprowadzone warsztaty LIVE. Wszystkie zabiegi odbędą się na żywo z przesyłem obrazu i dźwięku z sali operacyjnej na salę wykładową. Przy wykorzystaniu nowoczesnych kamer oraz rozwiązań technologicznych, uczestnicy konferencji będą mogli nie tylko obserwować zabieg w dużej rozdzielczości oraz w zbliżeniach jakie nie jest osiągalne dla ludzkiego oka. W trakcie zabiegów będzie można zadawać pytania na, które także na żywo otrzymają odpowiedź. Zapraszamy  w imieniu Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz całego zespołu PetBiznes.pl

WYKŁADOWCY

Dr n. wet. Tomasz Piasecki

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Nowym Targu, w 2000r ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu i rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką; uzyskał tytuły doktora nauk weterynaryjnych i specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych, nieudomowionych oraz chorób drobiu i ptaków ozdobnych. Od 2005r pracuje jako adiunkt w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu oraz jako lekarz-specjalista w Przychodni Weterynaryjnej ZWIERZYNIEC. Jest nauczycielem kolejnych pokoleń studentów i lekarzy weterynarii, łącząc szeroką wiedzę z, równie szeroką, praktyką. Jego pasją są stomatologia, chirurgia i nowoczesne techniki diagnostyczne oraz hodowla rozmaitych gatunków gryzoni, ptaków i gadów. O ptakach i walatuszkach to wie prawie wszystko !

Temat wykładów :
– Zabieg sterylizacji królika. ZABIEG LIVE

 

Dr n. wet. Norin Chai

Dr Chai ukończył Ecole Nationale Vétérinaire d’Alfort w 1994 roku. Obecnie jest zastępcą dyrektora w Zoo Ménagerie du Jardin des Plantes, National Museum of Natural History w Paryżu. Ma dwa tytuły naukowe – z medycyny zwierząt tropikalnych o doktorat z medycyny płazów i ponad 25-letnie doświadczenie w medycynie zwierząt w zoo oraz dzikich. Jest także prezesem wydawnictwa weterynaryjnego, prezesem organizacji pozarządowej i prezesem publicznego oficjalnego laboratorium diagnostycznego. Dr Chai jest regularnie proszony o konsultacje w sprawie przypadków chorób dzikich zwierząt i projektów ochrony na całym świecie. Opublikował wiele artykułów w czasopismach weterynaryjnych, czasopismach krajowych oraz wygłosił setki wykładów na kongresach krajowych i międzynarodowych.

Temat wykładów :

– Ortopedia u ptaków. ZABIEG LIVE
– Najczęstsze choroby + anestezjologia nowych „modnych” zwierząt egzotycznych – naczelne (marmozety itp.) i surykatki.
– Choroby, anestezjologia i chirurgia torbaczy.

 

Dr n. wet. Angela Lennox

Angela M.Lennox jest absolwentką Purdue University School of Veterinary Medicine i od 1991 zajmuje się wyłącznie leczeniem zwierząt egzotycznych. Jest właścicielką Avian and Exotic Animal Clinic w Indianapolis. Posiada certyfikat ABVP z ptaków i Egzotycznych ssaków towarzyszących oraz ECZM w medycynie małych ssaków. Dr Lennox jest adiunktem na Wydziale Nauk Klinicznych Purdue University i uczy różnych zagadnień medycyny zwierząt egzotycznych zarówno studentów weterynarii, jak i techników weterynarii. Dr Lennox jest byłym prezesem Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Egzotycznych Ssaków (AEMV), redaktorem książki „Handbook of Rabbit and Rodent Dentistry” oraz współautorem ”Clinical Radiology of Exotic Companion Mammals”. Mieszka w pobliżu Indianapolis z mężem od ponad 20 lat i czterema córkami.

Temat wykładów :

– Zatoki u królików.  ZABIEG LIVE
– Choroby uszu małych ssaków, ze szczególnym naciskiem na te wymagające leczenia chirurgicznego + metody leczenia chirurgicznego.
– Anestezja i analgezja małych ssaków krok po kroku.
– Geriatria małych ssaków

 

PLAN RAMOWY KONFERENCJI

Sobota
9.00 – 9.45 – Praktyka w Gabinecie weterynaryjnym
9.45 -10.45 – dr Angela Lennox „Choroby uszu małych ssaków, ze szczególnym naciskiem na te wymagające leczenia chirurgicznego + metody leczenia chirurgicznego”
10.45 -11.15 – przerwa
11.15- 12.15 – dr A.Lennox „Anestezja i analgezja małych ssaków krok po kroku”
12.15-13.15  – dr A.Lennox „Geriatria małych ssaków”
13.15-15:00 – obiad
15:00 -16.00 – dr Norin Chai „Najczęstsze choroby + anestezjologia nowych „modnych” zwierząt egzotycznych – naczelne (marmozety itp.) i surykatki”
16.00-16.30 – przerwa
16.30-17.30 – dr Norin Chai „Choroby, anestezjologia i chirurgia torbaczy”

Niedziela
9.00-10.00 – dr Norin Chai „Ortopedia u ptaków” Zabieg live.
10.00-11.00 –  dr A. Lennox „Zatoki u królików” Zabieg live.
10.30-11.00 – przerwa
11.00- 12.00 – dr Tomasz Piasecki planowany „Zabieg sterylizacji królika”. Zabieg live.
12.00-13.30 – dr Norin Chai „Endoskopia zwierząt egzotycznych – przegląd na podstawie przypadków klinicznych”
13.30-15.00 – przerwa obiadowa
15.00-16:00 – dr A.Lennox „Onkologia u ptaków”

Nasi klienci