Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Grupa LuxVet z pierwszą placówką w województwie małopolskim

W marcu do Grupy LuxVet dołączyło Centrum Weterynaryjne Optimum, które znajduje się przy ulicy Całkowej 9 w Nowym Sączu. Początki działalności placówki sięgają 2009 roku, a jej założycielem jest lek. wet. Paweł Szłapka. Zespół Centrum Weterynaryjnego Optimum tworzy 6 lekarzy weterynarii (w tym specjalista chorób psów i kotów, specjalista chirurgii weterynaryjnej oraz specjalista ds. chorób zwierząt futerkowych), 6 techników weterynarii oraz 3 recepcjonistki.

W placówce znajdują się 3 gabinety konsultacyjne oraz sala operacyjna, a także 2 w pełni wyposażone, odrębne szpitale: szpital „biały”, gdzie leczone są zwierzęta wymagające całodziennej opieki oraz szpital zakaźny „czerwony”, w którym przebywają pacjenci chorzy na choroby zakaźne – parwowirozę, panleukopenię kotów, nosówkę psów. Podział ten zapewnia minimalizację transmisji czynników zakaźnych oraz najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa.

W Centrum Weterynaryjnym Optimum pacjenci mogą skorzystać z usług w zakresie interny, chirurgii, ortopedii, diagnostyki obrazowej (USG/RTG), kardiologii i dermatologii. W placówce znajduje się także laboratorium wyposażone w cztery nowoczesne analizatory do badań krwi, aparat do oceny moczu oraz dwa mikroskopy. Dzięki temu większość badań wykonywana jest na miejscu. W placówce działa także pogotowie wyjazdowe dla zwierząt, które jest przystosowane do bezpiecznego przewozu pacjentów.

Na mocy porozumienia z Gminą Chełmiec, Miastem i Gminą Uzdrowiskową Muszyna oraz Gminą Łabowa, Centrum Weterynaryjne OPTIMUM świadczy także całodobowe usługi w zakresie pomocy zwierzętom bezdomnym i uczestniczącym w zdarzeniach drogowych. 


– Naszą misją jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia oraz nowoczesnego sprzętu, aby jak najlepiej diagnozować i leczyć powierzone nam zwierzęta. Medycynę od zawsze traktujemy z ogromną pokorą oraz szacunkiem, dlatego stale rozwijamy się i kształcimy. Dzięki dołączeniu do Grupy LuxVet i silnemu wsparciu, będziemy mogli jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki w naszej placówce. – mówi lek. wet. Paweł Szłapka, założyciel i właściciel placówki.

Dzięki integracji z Grupą LuxVet, placówka otrzyma wsparcie w obszarze administracyjno-księgowym, operacyjnym, zakupów, HR i rekrutacji, obsługi IT oraz marketingu. Zespół objęty zostanie systemem szkoleń i wymiany wiedzy oraz prywatną opieką medyczną.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija polską branżę weterynaryjną w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży w całym kraju.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: Oaktree Capital Management – akcjonariusz większościowy (będący m.in. udziałowcem większościowym siostrzanej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim: UNAVETS Group), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Nasi klienci