Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt – otwarcie

23 stycznia o godzinie 15:00 nastąpi uroczyste otwarcie Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt przy ulicy Głębokiej 30 w Lublinie. Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt to ważna inwestycja dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, jako kluczowego w Polsce Wschodniej ośrodka badawczo-rozwojowego dla potrzeb gospodarki w swoim zakresie.

Wizualizacja budynku. Fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Wizualizacja budynku. Fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Wartość całkowita projektu wynosi: 76 mln zł, z czego 30% pochłonęły wydatki na wyposażenie naukowe. Kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej to 68,4 mln zł.

W ramach inwestycji zaprojektowane zostały dwa nowoczesne budynki połączone łącznikiem i nawiązujące do istniejącego już Centrum Innowacyjno-wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej przy ul. Głębokiej 28.

Budynek A to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Gospodarskich, który pomieści na parterze boksy dla zwierząt dużych, blok operacyjny z niezbędną diagnostyką oraz hol wejściowy do Sali wykładowej. Na wszystkich kondygnacjach znajdują się laboratoria, pracownie dydaktyczne i pokoje dla pracowników.

Budynek B to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Towarzyszących, ze zlokalizowanymi na parterze pomieszczeniami diagnostycznymi, zabiegowymi, boksami dla zwierząt małych oraz zapleczem szatniowym i pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi. Na pozostałych piętrach będą laboratoria, pomieszczenia naukowe oraz sale bloku operacyjnego.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tej inwestycji odbyło się 10 lipca 2013 r.

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Nasi klienci