Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Jak uszyć legowisko dla psa?

Zastanawiałeś się kiedyś jak samemu zrobić legowisko dla psa? Każdy psiak uwielbia wylegiwać się w wygodnym, ciepłym, przeznaczonym tylko dla niego miejscu. Niestety ceny specjalnych legowisk w sklepach zoologicznych potrafią być niesamowicie wysokie. Czemu by w takim razie nie wykorzystać własnych zdolności manualnych i nie przygotować takiego posłania dla zwierzaka samodzielnie? Legowisko dla psa  to nie tylko doskonały sposób na oszczędzenie pieniędzy w domowym budżecie, ale także super pomysł na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza że można do tego zmobilizować i zaangażować pozostałych członków rodziny.

Zdjęcie ilustracyjne / Adobe Stock /

Z czego zrobić legowisko dla psa?

Jeśli zastanawiamy się jak uszyć kojec dla psa, powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego materiału. Dobrze jest przy tym pamiętać o kilku zasadach: wykorzystany przez nas materiał powinien być wytrzymały, aby ostre pazurki naszego czworonoga zbyt szybko się z nim nie rozprawiły, ale także na tyle delikatny, aby nie podrażniać skóry zwierzęcia, która pomimo tego, że pokryta jest sierścią, należy do wrażliwych. Komfort psa powinien być dla nas najważniejszym wyznacznikiem.

Warto mieć także na uwadze to czy wybrany materiał będzie łatwy w czyszczeniu. Oszczędzi nam to wielu niedogodności. Powinniśmy pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju polary będą w znacznym stopniu zbierać i trzymać psią sierść natomiast bawełna może okazać się bardzo nietrwałym wyborem. W tym przypadku najlepiej stawiać na alkantary, kodury albo poliester. Te trzy materiały charakteryzują się większą odpornością na zniszczenia, a do tego utrzymanie ich w czystości nie nastręcza zbyt wielu problemów.

Istotnym elementem będzie również materiał, który zostanie wykorzystany do wypełnienia gotowego już legowiska. Obecnie na rynku najczęściej stosowane są silikonowe kulki, które zapewniają odpowiednią sprężystość i pewność, że psie łóżko nie będzie ulegać odkształceniom. Prostym i niedrogim rozwiązaniem jest użycie materiału, który wykorzystywany jest do wypełniania poduszek. Jest on łatwo dostępny w sklepach internetowych, często w bardzo atrakcyjnych stawkach.

Czy można zrobić legowisko dla psa z bluzy?

Możemy oczywiście postawić jednocześnie na bardzo popularny ostatnio nurt ekologiczny, wykorzystując do wykonania posłania dla psa DIY stare ubrania takie jak bluzy, swetry albo zużytą pościel czy koce. Aby zrobić samemu legowisko dla psa możemy użyć naprawdę wszystkiego, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Dodatkowo może to być świetna okazja do zrobienia odkładanych już długo porządków w szafie.

Jak zrobić legowisko dla dużego psa

Dobór odpowiedniego rozmiaru legowiska jest szczególnie znaczący. Optymalnie dobrana wielkość gwarantuje psu wygodę i komfort podczas snu oraz odpoczynku. Jeśli aktualnie posiadamy w domu posłanie, z którego psina korzysta i jest zadowolona, możemy wtedy wzorować się na wymiarach dotychczasowego legowiska lub wykonać je odrobinę większe.

Jak uszyć legowisko dla yorka?

Oszacowując rozmiar przyszłego psiego łóżka, pamiętajmy, że zwierzaki często w trakcie snu rozciągają się i zmieniają pozycję. Nie zawsze odpoczywają tylko zwinięte w kłębek. Częstym zjawiskiem jest także to, że w swoich legowiskach przechowują różne skarby takie jak gryzaki, zabawki czy przekąski, dlatego też posłanie powinno mieć odpowiednio duży rozmiar (lepiej wykonać je odrobinę większe niż za małe).

Najlepsze miejsce na spanie dla psa w domu

Wybranie miejsca, które będzie oazą spokoju dla naszego pupila może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy nie dysponujemy mieszkaniem o dużym metrażu. Tak więc, jeśli wiemy już jak zrobić łóżko dla psa, zadbajmy również o wyznaczenie na nie odpowiedniej przestrzeni w domu. Taki kącik powinien znajdować się w pomieszczeniu, w którym nasz zwierzak najchętniej przebywa. W przypadku gdy trudno nam wyznaczyć jedno ulubione miejsce pupila możemy po prostu umieścić legowisko dla psa w dwóch pokojach, na przykład w salonie i sypialni, bądź przedpokoju.

Najważniejsze jest to, aby psiak miał zapewniony spokój i komfort i aby mógł swobodnie obserwować co dzieje się dookoła niego. Kiepskim pomysłem będzie ustawienie legowiska dla psa w miejscu, w którym często występuje przeciąg albo jest bardzo duży ruch (np. w wiatrołapie). Pamiętajmy, że posłanie to miejsce, w którym pies będzie spał i musi czuć się tam bezpiecznie.

Legowisko dla psa – jak je czyścić?

Samo przygotowanie legowiska dla psa, mimo że jest bardzo miłym gestem, nie wystarczy. Należy odpowiednio dbać o jego czystość i nie pozwalać, aby zebrała się na nim za duża ilość zanieczyszczeń. Ważne jest regularne odkurzanie i pranie posłania dla psa. Dzięki temu będzie ono długi czas służyć naszemu pupilowi, a on będzie czuł się na nim naprawdę dobrze.

Posłanie dla psa DIY

Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie naszej wiedzy jak zrobić legowisko ze swetra lub innych niepotrzebnych już części garderoby, aby zrobić coś miłego i spełnić dobry uczynek. Możemy poświęcić nasz wolny czas na uszycie legowisk dla psów i przekazanie ich do pobliskiego schroniska lub fundacji zajmującej się bezdomnymi zwierzakami. To doskonałe rozwiązanie nie tylko do pozbycia się w ekologiczny sposób zbędnych ubrań, ale także na umilenie psiakom pobytu w przytułku.

—————
Redakcja

Nasi klienci