Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kobiety weterynarii wystartowały!

Kobiety Weterynarii

to projekt wdrażany w Polsce przez dwie ambitne, kreatywne kobiety: Annę Dominiak, lekarkę weterynarii i Agatę Niemiec. Inicjatywa powstała w związku ze zmianami, które obserwujemy w świecie weterynaryjnym na przestrzeni ostatnich lat, gdzie kobiety – lekarki weterynarii zaczęły stanowić liczebną większość w zawodzie.

Jak okazuje się, w Polsce obecnie prawo wykonywania zawodu ma (aktywnie) 19 365 lekarzy weterynarii, w tym 9915 kobiet (51,2 %) *. Co rok wzrasta liczba absolwentek wydziałów medycyny weterynaryjnej – aktualnie jest to blisko 80%. Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt liczy obecnie 485 członków w tym 285 kobiety. (58,7 procent). *

Razem możemy więcej

Mimo tak licznej reprezentacji w zawodzie, we władzach Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej na 33 członków Krajowej Rady VII Kadencji są 3 kobiety, podobnie sytuacja przedstawia się na we władzach uczelni, gdzie zdecydowana większość funkcji pełnią mężczyźni. Projekt ma zachęcić kobiety do większej aktywności zawodowej i służyć kobietom, które są pracowite, zdeterminowane i nastawione na rozwój. Kobietom, którym brakuje pewności siebie i wiary we własne możliwości. Kobietom, które kiedyś na swojej drodze spotkały osoby mówiące, że biznes weterynaryjny jest tylko dla mężczyzn.

Uważam, że kobiety pracujące w branży weterynaryjnej są predestynowane do odnoszenia sukcesu, zakładania własnych biznesów, rozwoju zawodowych kompetencji. Przyszłość weterynarii należy do kobiettłumaczy lek. wet. Anna Dominiak, pomysłodawczyni i współzałożycielka projektu „Kobiety Weterynarii”, który w marcu z powodzeniem wystartował w sieci www.kobietyweterynarii.pl i mediach społecznościowych Facebook.

I KONGRES KOBIETY WETERYNARII w Warszawie

Celem głównym projektu jest jak najlepsze poznanie Kobiet Weterynarii w Polsce, tak aby następnie poprzez spotkania i szkolenia wspierać rozwój, proponować narzędzia do pokonania własnych, osobistych barier, rozwijać, inspirować i motywować, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu dochodów przy zachowaniu dobrego work /life balance. Jesienią 2020 planowany jest I KONGRES KOBIETY WETERYNARII w Warszawie.

Zapraszamy wszystkie lekarki weterynarii do uczestnictwa w tym inspirującym spotkaniu, w formie wykładów i warsztatów, a także spędzenia czasu z innymi koleżankami z branży. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń dla środowiska kobiet, wymiany opinii, chcemy, aby kobiety wzajemnie się wspierały i motywowały do realizacji ambitnych celów biznesowych – dodaje Agata Niemiec, współautorka projektu.

Projekt bez podziałów

Siła tkwi w różnorodności, dlatego projekt daleki jest od podziałów na obozy damskie i męskie, mimo iż jest kierowany do kobiet, mogą w nim uczestniczyć również mężczyźni, którzy już pozytywnie zareagowali na tę inicjatywę. Autorki projektu, powtarzają za amerykańską Women’s Veterinary Leadership Developement Innitiative: „Twórzmy silniejszy, bardziej satysfakcjonujący zawód!”

Więcej na www.kobietyweterynarii.pl

*dane z Sierpnia 2019r.

 

O autorkach:

 

Anna Dominiak

Lekarz Weterynarii, Trener biznesu i organizator szkoleń. Po ukończeniu studiów prowadziła własną przychodnię weterynaryjną, a następnie przez ponad 10 lat współpracy z międzynarodowym koncernem weterynaryjnym zajmowała się komunikacją naukową oraz tworzyła innowacyjne, inspirujące projekty łączące lekarzy weterynarii i biznes. Jej wielką pasją, którą realizuje od szkoły podstawowej jest kynologia; jest hodowcą polskich owczarków nizinnych i międzynarodowym sędzią wystaw psów. Lubi pilates i zdrową kuchnię, i wie jakim wyzwaniem jest połączenie pracy, pasji i wychowania dwójki uroczych urwisów.

 

Agata Niemiec

 

Mgr socjologii, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, założycielka i szefowa agencji PR Image Line Communications. Całe życie zawodowe związana z mediami, marketingiem i PR, specjalizuje się w obsłudze klientów z branży medycznej, weterynaryjnej, jej konik to zarządzanie sytuacjami kryzysowymi. Szkoleniowiec z zakresu budowy wizerunku. Na co dzień współpracuje z międzynarodowymi korporacjami. Z prawdziwą pasją zgłębia tajniki medycyny, jest prezesem fundacji „Porozmawiajmy o zdrowiu” promującej zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowotną. Miłośniczka sportu i wulkan energii. Pasjonatka narciarstwa i biegania, bierze udział w wielu amatorskich zawodach.

zródło: www.kobietyweterynarii.pl

Nasi klienci