Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Konferencja “Medycyna ratunkowa i anestezjologia”.

Gorąco zapraszamy wszystkich lekarzy weterynarii zainteresowanych leczeniem stanów nagłych, intensywną terapią oraz bezpiecznym znieczulaniem swoich pacjentów.
22-23 października w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbędzie się konferencja “Medycyna ratunkowa i anestezjologia”
Po raz pierwszy w Polsce wykłady wygłoszą lek. wet. Daria Starybrat PGCertVMS MVetMed DACVECC DECVECC MRCVS pracująca na co dzień na wydziale medycyny weterynaryjnej w Edynburgu w Wielkiej Brytanii oraz dr n. wet. Marta Kantyka DECVAA, która uczy na wydziale w Bernie w Szwajcarii. Konferencja poprzedzona będzie dniem warsztatowym 21 października, podczas którego uczestnicy będą ćwiczyć praktyczne techniki znieczulenia oraz intensywnej terapii. Na sobotni wieczór  zaplanowaliśmy spotkanie integracyjne przy winie.

Rejestracja trwa do 30.09.2022.

Link do strony wydarzenia i rejestracji: https://vetnolimits.com/emergency/

Prelegentki:

dr n. wet. Marta Kantyka DECVAA

Ukończyła weterynarię w 2011 we Wrocławiu. Zaraz po studiach wyjechała do Wiednia gdzie pracowała jako anestezjolog na tamtejszym uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej. W 2013 zaczęła staż rotacyjny i anestezjologiczny na University of Pennsylvania w Stanach Zjednoczonych, jednego z pięciu najlepszych uniwersytetów w USA. Po dwóch latach wróciła od Europy, i rozpoczęła rezydenturę z anestezjologii i terapii bólu na wydziale medycyny weterynaryjnej w Zurychu. Podczas rezydentury ukończyła również doktorat na tym samym uniwersytecie. Po zakończeniu rezydentury w 2019, przeniosła się na Uniwersytet w Bern, w Szwajcarii, gdzie jest wykładowca klinicznej anestezjologii. W 2021 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny. Ulubioną działką Marty jest znieczulanie krytycznych przypadków i intensywna terapia okołooperacyjna. Marta uwielbia wykładać i obecnie jest na etapie rozpoczęcia 5 letniego programu szkoleniowego z nowoczesnych metod nauczania na Uniwersytecie w Bern. Większość czasu poza praca spędza wyprowadzając swojego (dość wrednego) jamnika – Giacomo, bądź też na siłowni Crossfitu – gdzie udaje, że wie co robi.

lek. wet. Daria Starybrat PGCertVMS MVetMed DACVECC DECVECC MRCVS

Studiowała medycynę weterynaryjną w Lublinie, potem w Brnie, a ukończyła na wydziale medycyny weterynaryjnej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracowała w Polsce, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W 2020 roku ukończyła 3-letnią rezydenturę i studia podyplomowe w Royal Veterinary College w Londynie. W tym samym roku zdała egzamin końcowy uzyskując tytuł amerykańskiego specjalisty z zakresu opieki w nagłych przypadkach i opiece krytycznej małych zwierząt (DACVECC) a w 2022 uzyskała również tytuł europejskiego specjalisty (DECVECC). Daria obecnie wykłada na wydziale medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu w Edynburgu a w wolnych chwilach zwiedza znane i mniej znane zakątki Szkocji.

Nasi klienci