Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Medycyna małych ssaków – Konferencja

 Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane przez Furry Vets!

Minęło ponad 5 lat od naszego ostatniego spotkania w Warszawie podczas Konferencji i Warsztatów Medycyny Królików i Świnek Morskich w 2017 roku. W 2020 roku przenieśliśmy się z II Konferencją Medycyny Królików do sieci i zgromadziliśmy ponad 250 uczestników z prawie 40 krajów. Spotkajmy się w tym roku na na prawdziwym święcie małych ssaków!

Prelegentami konferencji “Medycyna Małych Ssaków” będzie dwoje wyjątkowych specjalistów. Prosto z Hongkongu osoba, której nie trzeba przedstawiać – dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS znany wielu z nas jako @dr.zoltan – jeden z najaktywniejszych lekarzy weterynarii zwierząt egzotycznych na świecie, dzielący się swoją pasją do edukacji i doskonałości klinicznej oraz pierwsza polska dyplomowana specjalistka radiologii dr Ewa Stańczyk DVM, PhD, DECVDI, MRCVS. Cieszymy się bardzo, że w końcu spotkają się osobiście, bo wiemy, że współpracowali już w dziedzinie zaawansowanej teleradiologii zwierząt egzotycznych.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 marca 2023 r. w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

Wykłady będą prowadzone w języku angielskim i będą tłumaczone symultanicznie na język polski. 

W sobotę (25 marca) zapraszamy na wieczorne koktajl party.

Zaplanowaliśmy również praktyczne warsztaty z chirurgii małych ssaków, które odbędą się 27 marca. Ilość miejsc ograniczona!

Link do strony wydarzenia i rejestracji: https://furryvets.com/small-mammal-medicine/ 

PROGRAM

Dzień 1 konferencji – sobota 

  8:00 – 9:00 Rejestracja 

  9:00 – 9:30 Rozpoczęcie konferencji 

  9:30 – 10:30 Diagnostyka i leczenie grasiczaka u królików – Z. Szabo

10:30 – 11:30 Postępy w medycynie gryzoni i królików oparte na dowodach naukowych – Z. Szabo

11:30 – 12:00 Przerwa kawowa 

12:00 – 13:30 Diagnostyka obrazowa głowy królików. Czy TK jest nowym złotym standardem? – E. Stańczyk

13:30 – 14:00 Sesja pytań

14:00 – 15:00 Przerwa obiadowa 

15:30 – 16:30 Medycyna i chirurgia szynszyli I  – Z. Szabo

16:30 – 17:30 Medycyna i chirurgia szynszyli II  – Z. Szabo

17:30 – 18:00 Sesja pytań 

 

Dzień 2 konferencji – niedziela 

  9:30 – 10:30 Radiologia królików i gryzoni I  – Z. Szabo

10:30 – 11:30 Radiologia królików i gryzoni II  – Z. Szabo

12:00 – 12:30 Przerwa kawowa 

12:00 – 13:30 TK jamy brzusznej i klatki piersiowej małych ssaków i dlaczego warto ją wykonać? – E. Stańczyk

13:30 – 14:30 Przerwa obiadowa 

14:30 – 15:30 Mikrochirurgia zwierząt egzotycznych – Z. Szabo

15:30 – 16:30 Trudne przypadki u małych ssaków – Z. Szabo

16:30 – 17:00 Sesja pytań 

17:00 – 17:15 Zakończenie konferencji

 

Link do strony wydarzenia i rejestracji: https://furryvets.com/small-mammal-medicine/ 

PRELEGENCI

Zoltan Szabo

DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

Dr Zoltan jest dyrektorem klinicznym oddziału zwierząt egzotycznych w Concordia Pet Care (Hongkong), największym ośrodku referencyjnym dla zwierząt egzotycznych w Azji, a także adiunktem w City University of Hong Kong.

Jest międzynarodowym prelegentem i współautorem kilku książek o chirurgii zwierząt egzotycznych i o chorobach ptaków. Opublikował ponad dwadzieścia artykułów w recenzowanych czasopismach i wygłosił dziesiątki wykładów na konferencjach weterynaryjnych. Dr Zoltan szczególnie interesuje się mikrochirurgią i promuje medycynę zwierząt egzotycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego motto brzmi: „Żaden pacjent nie jest za mały, by pomóc”.

Dr Zoltan posiada sześć stopni podyplomowych z medycyny zwierząt egzotycznych z trzech krajów. W USA, oprócz dyplomu American College of Zoological Medicine, jest również podwójnym dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners, specjalizującym się w Avian Practice oraz Exotic Companion Mammal Practice. W Wielkiej Brytanii posiada tytuł specjalisty Royal College of Veterinary Surgeons w zakresie Zoo & Wildlife Medicine, a na Węgrzech uzyskał certyfikat lekarza pierwszego kontaktu w praktyce zwierząt egzotycznych oraz certyfikat medycyny zwierząt egzotycznych.

Dr Zoltan miał okazję prowadzić badania i pracować jako lekarz weterynarii dzikich zwierząt w dziewięciu krajach na czterech kontynentach. Poza Hongkongiem, Wielką Brytanią i Węgrami pracował w Wildlife Institute of India; następnie w Afryce Południowej, kierował projektem dotyczącym znieczulenia bawołów afrykańskich, a także pracował w Funduszu Ochrony Gepardów w Namibii i w ramach projektu Tambopata Macaw w Peru. Pracował również w projekcie badawczym nad ptasią malarią na Wyspach Galapagos, a także był klinicystą i wykładowcą w Belize Wildlife & Referral Clinic.

Ewa Stańczyk

DVM PhD, MRCVS, Dip. ECVDI

Ewa zdobyła tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Polska), gdzie spędziła kolejne trzy lata pracując nad doktoratem. Po uzyskaniu stopnia doktora i spędzeniu krótkiego czasu w praktyce zajmującej się małymi zwierzętami została przyjęta na stanowisko rezydenta weterynaryjnej diagnostyki obrazowej na Vetsuisse-Fakultät – Universität Zürich.

Ewa ukończyła rezydenturę w 2018 roku, a w lutym następnego roku zdała egzaminy komisyjne i uzyskała tytuł European Diplomate in Veterinary Diagnostic Imaging. Od tego czasu pracuje jako radiolog w dużej firmie teleradiologicznej.

Zajmuje się również tworzeniem treści edukacyjnych dla innych radiologów oraz nauczaniem studentów weterynarii. Konsultuje w szpitalach weterynaryjnych i prowadzi szkolenia z zakresu w diagnostyki obrazowej w Polsce i za granicą.

Ewa jest pasjonatką nauczania, a także szczęśliwą posiadaczką dwóch kotów.

Nasi klienci