Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Narodziny pandy małej

Panda mała 1 -14.06.2014 r.W dniu 14 czerwca 2014 roku w płockim ZOO urodziła się panda mała. Ten azjatycki ssak drapieżny zwykle prowadzi nocny tryb życia. W dzień najczęściej możemy obserwować pandy zwinięte w kłębek na drzewie. Pandy małe objęte są Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych. Drastyczny spadek liczebności tego gatunku spowodowany jest utratą środowiska naturalnego i polowaniami dla pozyskania pięknie ubarwionego futra.

To już trzecie narodziny pandy małej w płockim ZOO. Młode, urodzone w poprzednich latach, zgodnie z decyzją koordynatora tego gatunku, zostały przekazane do ogrodów zoologicznych w Belfaście w Irlandii Północnej oraz Herberstein w Austrii.

Płeć pandy na razie nie jest znana, gdyż maleństwo nie wychodzi jeszcze na wybieg.

Nasi klienci