Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Nowa specjalność DTW Logistics – obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył współpracę z Vet Planet, producentem leków i akcesoriów weterynaryjnych. W lipcu 2017 roku, DTW Logistics wyodrębnił w swoim magazynie w Kopytowie k. Błonia dedykowaną powierzchnię do obsługi farmaceutyków weterynaryjnych, spełniając wysokie standardy i wymogi w zakresie utrzymania niskich temperatur.

Vet Planet jest producentem leków, karm i suplementów diety dla zwierząt. Działa na rynku polskim od 2008 roku. Współpraca z DTW Logistics rozpoczęła się w roku 2015 i obejmowała początkowo usługi logistyki kontraktowej produktów niewymagających temperatury kontrolowanej, m.in. kompletację towarów, składowanie, obsługę różnych kanałów sprzedaży zarówno B2B jak i B2C, a także usługi transportowe. W lipcu bieżącego roku partnerzy rozszerzyli współpracę o obsługę farmaceutyków – leki weterynaryjne i antybiotyki – wymagających temperatury kontrolowanej. W tym celu DTW Logistics wyodrębnił powierzchnię 100 metrów kwadratowych w swoim magazynie w Kopytowie (zamieniając ją w odrębne pomieszczenie) i dostosował do rygorystycznych wymogów, tak aby spełniała wysokie standardy i wymogi prawa farmaceutycznego pozwalające na składowanie leków. Powierzchnia ta wyposażona jest w urządzenia umożliwiające utrzymanie kontrolowanej temperatury w przedziale od 2 do 8 stopni Celsjusza. Zainstalowane tam przyrządy pozwalają na prowadzenie zapisu temperatury oraz wysyłanie elektronicznych powiadomień o wynikach pomiaru w czasie rzeczywistym. Leki składowane są w specjalnych szafach chłodniczych, a ich kompletacja również odbywa się na wyodrębnionej powierzchni. Na terenie tego magazynu, poza miejscem składowania, znajduje się osobna komora przyjęć oraz komora wydań towarów. Wszystkie procesy obsługiwane są przez przeszkolonych pracowników DTW Logistics. Pomieszczenie to zostało wyposażona także w system monitoringu, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Pozwala śledzić na bieżąco, czy wszystkie procesy zostały wykonane przy zachowaniu odpowiednich procedur. Oczywiście w trakcie przewozu do odbiorcy końcowego również zostaje zachowany ciąg chłodniczy.

„Uruchomienie pomieszczenia z kontrolowaną temperaturą w naszym magazynie w Kopytowie k. Błonia, które pełni rolę hurtowni i centrum dystrybucji leków weterynaryjnych było dla nas sporym wyzwaniem. Cieszymy się, że mogliśmy sprostać tak wysokim wymogom. To również potwierdzenie, że klienci darzą DTW Logistics dużym zaufaniem i są zadowoleni z dotychczasowej obsługi logistycznej – mówi Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics. – Zapewniając naszym klientom szeroki wachlarz usług oraz elastyczność, pomagamy im w rozwoju biznesu, zdobywając jednocześnie doświadczenie w nowych obszarach usług – podsumowuje.”

Magazyn DTW Logistics w Kopytowie k. Błonia posiada łącznie ponad 14 tys. m2. Operator świadczy w nim usługi logistyki kontraktowej, m.in dla klientów z branży e-commerce, zabawkarskiej, weterynaryjnej, budowlanej czy fashion. Obsługuje szeroką gamę towarów, począwszy od zabawek, przez małe AGD, ubrania, aż po meble o niestandardowych wymiarach. Drugi z magazynów DTW Logistics mieści się w Będzinie na Śląsku, a jego powierzchnia wynosi 3,5 tys. m2. W tym obiekcie operator świadczy m.in. usługi składowania towarów zarówno spaletyzowanych jak i niestandardowych oraz co-packingu, konfekcjonowania, etykietowania, tworzenia zestawów promocyjnych czy standów reklamowych. DTW Logistics w swoim śląskim magazynie zapewnia także usługi typu fullfilment dla branży e-commerce.
***
DTW Logistics to dynamicznie rozwijający się polski operator logistyczny, działający od 2010 roku. Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, a także świadczy wysokiej jakości usługi transportowe międzynarodowe oraz krajowe (w tym FTL i LTL), spedycji morskiej i lotniczej, jak również oferuje obsługę celną. Dostarczając zaawansowane rozwiązania w zakresie usług magazynowych, DTW Logistics obsługuje firmy z różnych branż, gównie e-commerce. Specjalizuje się również w organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów Fresh&Frozen, towarów Health&Care oraz ADR i ładunków niestandardowych. Siedziba DTW Logistics znajduje się w Kopytowie k. Błonia. Firma posiada też oddziały w Warszawie, Siedlcach i Będzinie. Powierzchnia magazynowa, którą dysponuje DTW Logistics wynosi 14,3 tys. m2 dla magazynu w Kopytowie k. Błonia oraz 3,5 tys. m2 dla Będzina, a flota własna liczy 45 pojazdów ciężarowych. Zespół DTW Logistics to 128 pracowników, który tworzą doświadczeni i zmotywowani profesjonaliści. Firma pracuje w oparciu o Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Więcej informacji na:

www.dtwl.pl

 

Nasi klienci