Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Odstraszacz na koty

Koty, zaraz po psach, to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Kochamy je przede wszystkim za ich silny niezależny charakter, ale też za miękkość, czy mruczenie. Jednak nawet zwolennicy kotów świetnie zdają sobie sprawę z faktu, jak wiele szkód może spowodować kreatywny, znudzony lub choćby zazdrosny kociak. Zaczynając od podrapanych mebli, zniszczonych poduszek i zerwanych firanek, a kończąc na dezorganizacji chociażby ogrodu i rozgrzebanych roślinach czy obgryzionych kwiatach. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z małym kociakiem, który ma mnóstwo energii i chęci do zabawy, musimy wyjątkowo zwracać uwagę na rzeczy, które chcemy zabezpieczyć. Pamiętajmy, że zarówno w domu, jak i ogrodzie, możemy użyć odstraszacza na koty, który po pierwsze uchroni nas przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzaka, a po drugie – może uchronić naszego pupila przykładowo przed zatruciem roślinami, czy połknięciem ciała obcego.

Zdjęcie ilustracyjne / Adobe Stock /

Odstraszacz na koty – co to takiego?

Odstraszacz na koty może przybierać różne postaci, jednak cel działania ma dokładnie taki sam – zniechęcić kota do danego miejsca, rzeczy czy rośliny i wyznaczyć granice przebywania. Zdecydowana większość środków odstraszających ma postać sprayu, których forma umożliwia łatwe rozpylanie specyfiku na pożądany przedmiot czy miejsce. W sklepach możemy znaleźć jednak odstraszacze na koty w formie granulatu, ale również LEDowe, czy ultradźwiękowe odstraszacze na koty.

Skuteczny odstraszacz kotów

Przez fakt, ze odstraszacze na koty maja zazwyczaj formę sprayu lub granulatu działają przede wszystkim na zasadzie zapachów. Środki te tworzy się w taki sposób, by były bezpieczne dla zwierząt, jednak na tyle nieprzyjemne w zapachu i smaku by odstraszyć kota od danego przedmiotu. Przy wyborze odstraszacza warto zwracać uwagę na sposób dozowania, pojemność, miejsce zastosowania, ale również sprawdzić opinie na temat odstraszacza, nad którym się zastanawiamy.

W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć i gdzie chcemy używac odstraszacza na koty, mamy wybór między środkami rozpyląjacymi zapach lub urządzeniami elektronicznymi, które odstraszają koty z pomocą nieprzyjemnych dla uszu kota ultradźwięków. Te drugie są szczególnie chętnie wybierane przez konsumentów ze względu na swoją skuteczność- należy jednak pamiętać, że w mniejszych pomieszczeniach natężenie dźwięku może uszkodzić słuch naszego pupila, dlatego w mieszkaniu lepiej wybrać rozpylacze.

Odstraszacz na koty – domowe sposoby

Odstraszacz na koty możemy również przygotować domowymi sposobami. Do stworzenia takiego środka będziemy potrzebować następujących składników:

  • 450 ml wody
  • Skórka z 3 pomarańczy
  • Sok z cytryny
  • 5 kropli eukaliptusowego olejku eterycznego
  • 3 krople bezbarwnego płynu do mycia naczyń

Wodę należy zagotować, a skórkę pomarańczy pokroić w drobną kostkę i wrzucić do garnka. Wywar powinien gotować się na małym ogniu przez około piętnaście minut. Po ostygnięciu wodę należy odcedzić i dodać do niej sok z cytryny oraz olejek i płyn do naczyń. Tak przygotowaną mieszankę można już spokojnie przelać do atomizera i potrząsając wymieszać dokładnie składniki. Tak przygotowanym odstraszaczem na koty należy spryskać miejsca, do których nasz pupil nie powinien się zbliżać.

Elektroniczny odstraszacz kotów – opinie

Odstraszacz ultradźwiękowy na koty cieszy się raczej dobrymi opiniami, jednak warto zauważyć, że powinny one być używane na zewnątrz. Urządzenia te emitują ultradźwięki o częstotliwości od ok. 23 kHz do 25 kHz, które dla człowieka są niesłyszalne,  jednak dla kotów, posiadających dodatkową komorę uszną są bardzo nieprzyjemne i ciężkie do zniesienia. Elektroniczne odstraszacze uruchamiają się na czujnik ruchu i zaczynają wydawać dźwięki w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości, które sprawiają, że kot w ciągu kilku sekund opuszcza dane miejsce, ponieważ jego wyostrzony słuch cierpi z powodu odbieranych bodźców.

Odstraszacz ultradźwiękowy na koty sprawdzi się bardzo dobrze w ogrodzie, czy szeroko pojętym gospodarstwie domowym. Dzięki temu urządzeniu zabezpieczymy nasze podwórko przed dzikimi kotami, które nie tylko mogą narobić szkód, lecz również przenosić niebezpieczne choroby.

Jaki odstraszacz na koty wybrać?

W internecie znajdziemy wiele opinii i rankingów na temat odstraszaczy na koty. Nasz wybór powinien być przemyślany i poparty logicznymi argumentami. Innego środka będziemy używać do odstraszania kotów w mieszkaniu, innego na terenie ogrodu, jednak zawsze powinniśmy brać pod uwagę bezpieczeństwo zwierzaków i ich zdrowie.

 

—————
Redakcja

Nasi klienci