Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Pierwsze szkolenie w Pobiedziskach z cyklu warsztatów dla lekarzy weterynarii

W dniach 9 – 10 marca 2019 roku odbyły się warsztaty dla lekarzy weterynarii z zakresu: „Ultrasonografia jamy brzusznej psów i kotów z elementami badania dopplerowskiego”. Wydarzenie miało miejsce w Przychodni Weterynaryjnej Animal w Pobiedziskach.

W trakcie dwudniowego szkolenia adepci ultrasonografii, pod okiem ekspertów, uczyli się jak diagnozować małe zwierzęta przy pomocy USG. Trudno wyobrazić sobie lepsze warunki rozwoju. Najpierw wprowadzenie teoretyczne, następnie dwugodzinne bloki zajęć praktycznych w czteroosobowych grupach pod czujnym okiem fachowców. Interesujące przypadki, świetny sprzęt, a przede wszystkim przyjazna, kameralna atmosfera.

Doktorzy Mateusz Hebel, Joanna Pasikowska oraz Lidia Nosal w fachowy sposób przekazywali wiedzę o tym jak badać, by trafnie diagnozować. Prowadzącym należą się słowa uznania za świetną organizację wydarzenia oraz fenomenalne przeprowadzenie kursantów przez teorię i praktykę ultrasonografii jamy brzusznej. Każdy z uczestników miał szansę pod czujnym okiem specjalistów samemu przeprowadzić spokojne badanie dosłownie wszystkich możliwych do ocenienia struktur na nowoczesnym sprzęcie. W tym miejscu serdecznie dziękujemy firmie Vetmedical z Poznania za udostępnienie 5 wysokiej klasy aparatów Mindray oraz pieczę nad ich poprawnym używaniem.

W trakcie dwudniowych warsztatów przebadano 24 pacjentów i mogło się tak stać tylko dzięki zaangażowaniu lekarzy i pracowników Przychodni Weterynaryjnej Animal w Pobiedziskach.

Z inicjatywy firm Medicard i Seedmed, którzy byli organizatorami warsztatów, w sumie przeszkolono 17 lekarzy weterynarii. Liczymy na kolejne takie inicjatywy.

 

 

 

 

 

Źródło:  Vetmedical S.C.

 

 

Nasi klienci