Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Poznaj SGGW od podszewki

DNI_SGGW_2014_PLAKATMięsożerne rośliny, sokoły, alpaki, kury ozdobne, gady, karaluch i pająki, wystawa akwarystyczna, bitwa robotów, pokazy wyszkolenia psów i koni policyjnych, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, rzeźbienie pilarką w drewnie, pomiary cholesterolu i porady dietetyczne, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które odbędą się 23 i 24 maja br.

Tegoroczne Dni SGGW są częścią obchodów 200-lecia uczelni. Początki SGGW sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. W 2016 roku minie 200 lat od czasu kiedy Instytut Agronomiczny rozpoczął kształcenie rolnicze.  Z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Podczas dwóch dnia zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW.

Już tradycyjnie w trakcie Dni SGGW będzie sporo atrakcji dla dzieci i miłośników zwierząt. Na terenie nowej części kampusu (w okolicach budynku 34) będzie można oglądać stado hodowlane ok. 50. sztuk alpak. Gatunek pochodzący z Ameryki Południowej, dobrze zaaklimatyzował się w Polsce. Szacuje się, że jest ich u nas ok. 700 sztuk. Wydział Nauk o Zwierzętach we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak zaprezentują między innymi pokaz zwierząt obu istniejących ras, czyli Suri i Huacaya, przędzenie włókna na kołowrotku, profesjonalny pokaz strzyży, wykorzystanie tych zwierząt w turystyce, rekreacji oraz alpakoterapii.  Dzieci mogą wziąć udział konkursach plastycznych z nagrodami i będą karmić alpaki. Można będzie także kupić produkty wykonane z włókna alpaki.   Już tradycyjnie, uczelniany park zamieni się w mini zoo. Staniemy oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami, pająkami i ślimakami. Nie zabraknie ciekawych zwierząt gospodarskich m.in. kur ozdobnych. Jak co roku, będziemy podziwiać zwierzęta grające w filmach i reklamach. Po raz pierwszy w czasie Dni SGGW odbędzie się konferencja akwarystyczna połączona z wystawą akwarystyczną. Atrakcją pikniku w kampusie uczelni będą pokazy wyszkolenia psów i koni pracujących w policji. Natomiast studenckie koło naukowe Aves przeprowadzi pokaz polowania z ptakami szponiastymi, między innymi z myszołowami, sokołami i jastrzębiami. Wydział Medycyny Weterynaryjnej zorganizuje prezentację psów do adopcji oraz udostępni do zwiedzania Klinikę Koni, stajnię, ujeżdżalnię oraz Klinikę Małych Zwierząt (zapisy na stoisku wydziału).

Zwiedzić będzie można cały nasz kampus, a w szczególności Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW (zapisać można się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska) oraz tradycyjnie uczelniane Muzeum.

Na stoiskach i w laboratoriach wydziałów zajmujących się żywieniem człowieka i wykorzystaniem technologii podczas produkcji żywności (Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Wydział Nauk o Żywności)  będą wykonywane pomiary stężenia glukozy i cholesterolu we krwi, składu ciała metodą bioimpedancji (BMI), testy wysiłkowe, pokaz kuchni molekularnej, porady na temat prawidłowego odżywiania oraz diet odchudzających. Ciekawie zapowiadają się testy daltonizmu smakowego i zapachowego oraz warsztaty produkcji parówek.

Na kiermaszu „Smaki natury i cuda wianki” (stoisko Wydziału Rolnictwa i Biologii) można obejrzeć oraz kupić zioła i rośliny ozdobne. Wydział Leśny SGGW wraz z kilkoma nadleśnictwami i współpracującymi z wydziałem instytucjami, przygotował dla mieszkańców Warszawy bogatą ofertę drzew i krzewów.

Aktywnie w uczelnianej majówce będą uczestniczyć organizacje studenckie i zespoły artystyczne. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Klub Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” oraz Orkiestra Reprezentacyjna SGGW. Dobrą zabawę w plenerze z muzyką zapewni także koncert gitarowy złożony ze studentów i absolwentów Wydziału Technologii Drewna. Zespół SQER Dance oraz LZA Promni będą prowadzić warsztaty taneczne.

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki siatkowej oraz badmintona. Natomiast na basenie sztafety pływackie będą walczyć o puchar JM Rektora SGGW.

W piątek przed Wydziałem Leśnym (bud. 34) w ruch pójdą siekiery i piły łańcuchowe. Odbędą się tam V Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnie.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Jak co roku na terenie uczelnianego kampusu, na kilku stoiskach swoje produkty będą sprzedawać zakłady przemysłu spożywczego.

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci mogą szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym biorą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc (łączenie 18 osób) z poszczególnych przedmiotów otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Obchody Dni SGGW rozpocznie uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa dwóm wybitnym uczonym, Profesorowi Michele Jamiolkowskiemu oraz Profesorowi Wojciechowi Wolskiemu. Profesor Michele Jamiolkowski jest uczonym w dziedzinie mechaniki gruntów i geotechniki. Profesor Wojciech Wolski jest uczonym w dziedzinie geotechniki i hydrotechniki. Uroczystość rozpocznie się 23 maja o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW.

Więcej informacji na temat organizowanych atrakcji  i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na uczelnianej stronie internetowej www.sggw.pl. Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (23 i 24 maja) w godz. 10.00-17.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w nowej części uczelnianego kampusu w okolicach budynku 34.

Nasi klienci