Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Praktyczne warsztaty z ultrasonografii kotów w krakowskiej Przychodni weterynaryjnej „Z Pazurem”

W ubiegłą niedzielę, w krakowskiej Przychodni weterynaryjnej ” Z pazurem”odbyły się praktyczne warsztaty z ultrasonografii kotów. Zajęcia poprowadziła lek. wet. Lidia Nosal, która podczas sześciogodzinnej praktyki pomagała uczestnikom przeprowadzać pełne badanie USG.

Uczestnicy pracowali w dwóch czteroosobowych grupach korzystając ze sprzętu wysokiej klasy udostępnionego na tą okazję przez firmę Vetmedical. W trakcie warsztatów poruszane były zagadnienia z zakresu fizjologii i patologii w kontekście chorób charakterystycznych dla kotów oraz zagadnienia z zakresu postępowania z kocim pacjentem w gabinecie. Skupiono się zwłaszcza na: wątrobie, drogach żółciowych, przewodzie pokarmowym, trzustce, śledzionie, nadnerczach, nerkach, pęcherzu moczowym oraz układzie rozrodczym oraz doświadczeniach kociej behawiorystki, właścicielki przychodni „Z Pazurem” lek.wet. Magdaleny Chmielarz, która omówiła różne sposoby ograniczenia stresu u kociego pacjenta w trakcie badania.

Poniżej fotorelacja ze szkolenia:

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: redakcja

Zdjęcia:Vetmedical

 

 

 

Nasi klienci