Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Międzynarodowa Konferencja Medycyny Ratunkowej PAVECC – sukces merytoryczny i organizacyjny!

Tegoroczną jesień zainicjowała długo wyczekiwana Międzynarodowa Konferencja Medycyny Ratunkowej PAVECC, która miała miejsce w samym sercu Górnego Śląska, Katowicach. W dniach 5 i 6 października lekarze oraz technicy weterynaryjni z całego kraju wzięli dział w wydarzeniu, które na długo pozostanie w ich pamięci ze względu na wysoki poziom merytoryczny, który wychwalali już podczas pierwszych przerw kawowych.

 

Konferencję zainicjował występ górniczej orkiestry dętej, która wprawiła w dobre nastroje wszystkich uczestników po czym nastąpiła część wykładowa prowadzona w równoległych sesjach adresowanych do lekarzy i techników weterynaryjnych. W sesji skierowanej do lekarzy dr Celine Pouzot-Nevoret skupiła się na problemach oddechowych psów i kotów w intensywnej terapii, szczególnie interesujące były jej wystąpienia na temat problemów oddechowych u psów ras brachycefalicznych. Ciekawymi przypadkami urazów klatki piersiowej podzieliła się ze słuchaczami natomiast dr Emily Thomas, a przewodniczący Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii –Tobias Grave udzielił słuchaczom wielu cennych wskazówek na temat wykorzystania sprzętu do gazometrii.

Równolegle do tych wystąpień, w sali obok, technicy weterynaryjni mogli posłuchać m.in. wielu cennych wskazówek od lek. wet. Ryszarda Iwanickiego i lek. wet.Rafała Boronia, dowiedzieć się wszystkiego od Marty Godniak na temat wykorzystania tlenoterapii w leczeniu małych zwierząt oraz na temat zastosowania cesarskiego cięcia od dr. n. wet.Tomasza Nowaka. Dzięki pielęgniarce weterynaryjnej, Joannie Kaczmarczyk technicy poznali również na czym polega procedura TRIAGE.

Pierwszy dzień wykładowy zakończyła uroczysta kolacja zwieńczona hucznym bankietem, a całość przypieczętował drugi dzień wykładowy, w którym szczególnie ciekawy był potężny blok wykładowy dr Sørena Boysena poświęcony analizie diagnostycznej z użyciem m.in. techniki TFAST. Diagnostyczne rozważania kontynuowała w wykładzie na temat możliwości diagnostycznym technik TFAS i Vet Blue, dr hab.Olga Szaluś-Jordanow.

 

 

 

 

oprac. fot.Małgorzata Kaczor

 

 

 

 

Nasi klienci