Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

XXVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ

15 – 17 listopada w Łodzi miał miejsce XXVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ. W imprezie wzięło udział ponad 1500 osób.

Tegoroczny Kongres, jak co roku, przyciągnął rzeszę wygłodniałych wiedzy lekarzy oraz techników weterynarii. Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie odbyło się w Hotelu Hilton w Łodzi.

W tym roku szczególnie interesujące okazały się wykłady m.in.: dr Michała Janka, który omówił o zastosowanie kannabioidów w praktyce weterynaryjnej, dr Dariusza Niedzielskiego, który zapoznał słuchaczy z efektami zastosowania gwoździ ryglowanych w złamaniach kości długich, lek. wet. Roberta Kraczkowskiego, który m.in. gruntownie omówił zastosowanie tlenoterapii, jednak prawdziwą „wisienką na torcie” były wystąpienia zagranicznych gości. W tym roku byli to: specjalista dermatolog, DESV DV, Dip ECVD-prof. Emmanuel Bensignor, była przewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii Weterynaryjnej (2009 do 2011 r www.esve.org) i przewodnicząca Specjalizacji Medycyny Wewnętrznej ECVIM (2011-2014)-prof. Sylvie Daminet, dyrektor patologii w Asia Veterinary Diagnostics, laboratorium diagnostycznym z siedzibą w Hongkongu i Singapurze-profesor emeritus Michael J. Day, doktor medycyny weterynaryjnej (DMV),absolwent Państwowej Szkoły Weterynaryjnej w Liège (1995), specjalista chirurgii plastycznej-dr Thierry Dembour, profesor nadzwyczajnym w dziedzinie chorób wewnętrznych małych zwierząt na Uniwersytecie w Zurychu, a także profesor hematologii w Medical University of Pennsylvania-Urs Giger, dr Hein Meyer-wykładowca w Klinice Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt z zakresu hepatologii i nefrologii w Weterynaryjnej Szkole Wyższej w Utrechcie; dyplomowany dermatolog weterynaryjny certyfikowany zarówno przez Europejskie jak i Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów Weterynaryjnych-dr Thierry Olivry, brytyjski chirurg-prof. Ian Ramsey oraz charyzmatyczny dr Petr Šrenk, którego sesja dotycząca problemów neurologicznych podbiła serca uczestników kongresu.

Kongres jak zwykle uświetnił uroczysty bankiet, uroczyste toasty oraz poczęstunki przygotowane przez sponsorów i partnerów wydarzenia. Całość zwieńczyła sesja plakatowa prezentująca ciekawe przypadki kliniczne oraz ogłoszenie zwycięzców konkursu, w którym główną nagrodą był miejski skuter.

 

XXVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz integracji całego srodowiska weterynaryjnego, aż żal, że na kolejny przyjdzie poczekać nam aż do 2021 roku.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: Redakcja

 

 

Nasi klienci