Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Oddział IVSA Lublin na XXVII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ

IVSA Lublin działa na wielu płaszczyznach. Organizuje konferencje takie jak „Studencka Konferencja Chirurgii Weterynaryjnej”, czy chociażby „Konferencja Medycyny Behawioralnej”, warsztaty, „Wtorki Kliniczne” lub tak jak w tym przypadku angażuje się w pomoc przy organizacji najróżniejszego typu wydarzeń. Było nam niezmiernie miło gościć na XXVII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ w Łodzi, gdzie mieliśmy swój wkład jako wolontariusze. Nieustanne dokształcanie się jest bardzo ważne w każdej dziedzinie naszego życia, również weterynaria nie stanowi tutaj wyjątku. Co więcej, w świecie medycznym konieczne jest poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań, które wpływają na jakość leczenia i lepszy stan zdrowia pacjenta.

Łącznie z naszego oddziału stawiło się 20 osób w tym cały zarząd. Kongres trwał od 15-17 listopada, a my byliśmy już w dzień poprzedzający na miejscu, aby pomóc przy pakowaniu materiałów szkoleniowych, rozdzielić między sobą zadania i przygotować się mentalnie na to wielkie wydarzenie. Naszymi zadaniami było kontrolowanie ilości osób wchodzących na sale szkoleniowe i pomoc w rejestracji.

Do Hotelu Double Tree by Hilton zjechali się nie tylko lekarze weterynarii, ale także studenci i technicy weterynarii. Tematyka warsztatów czy wykładów była bardzo różnorodna. Pierwszego dnia w piątek odbyły się warsztaty praktyczne z chirurgii, stomatologii, dermatologii, radiologii, rehabilitacji i Kliniki XP, dwa specjalistyczne seminaria z endokrynologii i onkologii oraz warsztaty Strefy Biznesu Weterynaryjnego. Zakończenie piątku wieńczył wieczór z filmem „Bohemian Rhapsody” połączony z degustacją wina. Drugi dzień to pięć specjalistycznych zajęć Masterclass z dr. Jerzym Gaworem (stomatologia), dr. Krzysztofem Zdebem (chirurgia), dr. Mateuszem Heblem (radiologia), dr. Wojciechem Hildebrandem (onkologia) oraz dr. Jackiem Garncarzem (okulistyka) i seria wykładów specjalistycznych niemal z każdej dziedziny. Ponadto w sobotę odbył się także uroczysty bankiet. Dzień trzeci zawierał w sobie sześć sesji wykładowych dla lekarzy i jedną dla techników. Na koniec ogłoszony został zwycięzca, po raz trzeci zorganizowanego dla uczestników Kongresu, Konkursu „Paszport XXVII Kongresu PSLWMZ”, który otrzymał nagrodę rzeczową w postaci najnowszego miejskiego skutera oraz rozlosowane zostało wśród biorących udział w Konkursie kilka zaproszeń na WSAVA 2020 w Warszawie w Hali EXPO XXI we wrześniu 2020 r.

Jak duże było to przedsięwzięcie ukażą Państwu liczby. Łącznie odbyło się: 87 wykładów, 8 warsztatów, 3 sympozja! Na kongres przybyło około 1500 uczestników!

Jesteśmy zaszczyceni mogąc być częścią naukowego świata medycyny weterynaryjnej, zawsze służymy pomocą. My sami wyciągnęliśmy cenne lekcje nie tylko z zakresu wiedzy medycznej, ale także organizacyjne i interpersonalne. Dziękujemy za taką możliwość!

Autorka: Sylwia Kozakiewicz

Fot.:redakcja

Nasi klienci