Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Prezentacja nowego leku przeciwko ektopasożytom dla psów

23 maja 2014 r. w Warszawie odbyła się Bravecto* Gala, organizowana przez MSD Animal Health. Okazją do spotkania było wprowadzenie na rynek polski Bravecto, nowego leku przeciw pchłom i kleszczom.

Gala odbyła się w restauracji Villa Foksal i została zorganizowana z prawdziwym rozmachem. Od wejścia prowadził czerwony dywan, sesję zdjęciową obsługiwał profesjonalny fotograf, a każdy z gości był witany kieliszkiem szampana. Oficjalną część Gali otworzył Albert Urbanek, dyrektor generalny MSD Animal Health w Polsce. Gościem specjalnym i wykładowcą wieczoru był dr Robert Armstrong, który na co dzień pracuje w amerykańskiej centrali MSD Animal Health na stanowisku dyrektora ds. naukowych dla leków przeciwpasożytniczych stosowanych w profilaktyce i leczeniu zwierząt towarzyszących. Podczas warszawskiej

Gali zaprezentował lek Bravecto*, należący do nowej klasy związków chemicznych – izoksazolin. Jest to bloker zarówno receptorów GABA, jak i glutaminianowych, bramkujących kanały chlorkowe układu nerwowego stawonogów. Ma on postać smakowitej tabletki, która po jednokrotnym podaniu chroni psy przed kleszczami i pchłami nieprzerwanie przez 12 tygodni (za wyjątkiem kleszczy należących do gatunku niewystępującego w Polsce Ripicephalus sanguineus). Bravecto jest dostępne tylko i wyłącznie z przepisu lekarza weterynarii. Po części oficjalnej miał miejsce bankiet w ogrodzie restauracji. (AP)

* Szczegółowe informacje o produkcie w dziale „Apteka”.

Nasi klienci