Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Medycyna behawioralna z Vétoquinol

ik wpSpotkaniem 8 czerwca w Poznaniu zakończył się cykl wykładów w ramach Akademii Medycyny Behawioralnej firmy Vétoquinol pt. Lękliwy pies, „złośliwy” kot – częsty pacjent w gabinecie weterynaryjnym.  Wcześniej seminaria odbyły się w Katowicach, Warszawie i Gdańsku. W każdym z nich uczestniczyło ponad 100 lekarzy weterynarii.

Seminaria odbywające się w ramach cyklu AMB prowadzili znani behawioryści, lekarze weterynarii. Joanna Iracka, specjalista weterynaryjnej medycyny behawioralnej dyplomowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji (Écoles Nationales Vétérinaires Françaises), skupiała się na zaburzeniach zachowania u kotów.  Z kolei Aleksandra Słyk-Przeździecka,

DIP CAPBT (COAPE), trener szkolenia psów, prezes Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE Polska, poświęciła swoje wykłady zagadnieniu lęku u psów. Obok szeroko omówionej teorii i zaleceń praktycznych przedstawiane były (z wykorzystaniem filmów) ciekawe przypadki kliniczne. Wykładom towarzyszyła też prezentacja nowego produktu dla psów i kotów firmy Vetoquinol, Zylkène®, o działaniu uspokajającym, przeznaczonego dla zwierząt nadmiernie nerwowych, mających problemy z adaptacją do różnych nietypowych sytuacji lub zmian w najbliższym otoczeniu. Spotkania w ramach Akademii Medycyny Behawioralnej cieszyły się dużą popularnością, w każdym z nich uczestniczyło ponad 100 lekarzy weterynarii, techników weterynarii i behawiorystów. (MC)

Nasi klienci