Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Lupy indywidualne w weterynarii

Rozmawiamy z dr Tatianą Osuch-Cierniak, Prezesem Zarządu Getwell Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora w Polsce indywidualnych, duńskich lup ExamVision

Od jak dawna sprzedajecie Państwo lupy ExamVision w Polsce?

Getwell jest wyłącznym dystrybutorem ExamVision od ponad 5 lat, a lupy ExamVision są obecne na polskim rynku medycznym już ponad 14 lat. Nasi klienci to głównie stomatolodzy i chirurdzy, ale od jakiegoś czasu zauważamy, że coraz więcej lekarzy weterynarii interesuje się indywidualnymi lupami premium, zwiększającymi komfort i precyzję pracy.

Dlaczego poszukiwane są lupy premium?

Na rynku można znaleźć wiele lup „gotowych”, o standardowych parametrach, niedostosowanych do użytkownika. Lupy jednak jako przyrząd optyczny powinny być w pełni spersonalizowane, aby zapewnić najwyższy komfort, ergonomię pracy oraz co równie ważne bezpieczeństwo dla oczu. Wielu lekarzy zdaje sobie sprawę, że z doborem lup jest podobnie jak z kupnem dobrych okularów, rzadko kto sięga po gotowe okulary w sklepie. Dlatego również w przypadku lup warto zwrócić się do specjalistów i skorzystać z profesjonalnej porady. Lupy premium ExamVision, które proponujemy, są w pełni indywidualne, a użyte materiały najwyższej klasy premium.

Co to znaczy lupy w pełni indywidualne?

Lupy indywidualne są w pełni dostosowane do potrzeb, parametrów użytkownika i pozycji pracy. Rozpoczynając od wyboru powiększenia – możemy zaproponować powiększenie od 2.3 x do 6.4x, ważne aby wybrać powiększenie optymalne do wykonywanych procedur. Nie zawsze największe, znaczy najlepsze. Jeśli zależy nam na dużym polu widzenia i dużej głębi ostrości, powiększenie 2.8 x lub 3.3x będzie wystarczające. Warto pamiętać, że im wyższe powiększenie tym mniejsza głębia oraz szerokość pola widzenia i przedyskutować z doradcą, które powiększenie będzie dla nas  najlepsze.

 

W indywidualnych lupach ExamVision, układ optyczny jest wykonany zgodnie z rozstawem źrenic użytkownika, który zwykle jest asymetryczny. Podczas spotkania z naszym specjalistą ds. optyki i ergonomii wykonujemy szczegółowe pomiary rozstawu źrenic, na podstawie których optometryści w Danii wykonają później lupy w wybranej oprawie. To kolejny element indywidualny, bardzo  istotny dla komfortu pracy. ExamVision pracuje cały czas nad nowy modelami opraw, dbając o ciekawy design i możliwość idealnego dopasowanie kształtu oprawy. Wybieramy również kolor oprawy, kolor zauszników, wielkość „noska” i długość zausznika, aby oprawa pasowała jak ulał. Kolejna wartość indywidualna to kąt nachylenia teleskopów oraz odległość robocza. W lupach ExamVision kąt można wybrać co do stopnia, a odległość roboczą co do centymetra, nie idąc na żadne kompromisy. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozwoli pracować w wyprostowanej,  ergonomicznej pozycji, a dzięki dużej głębi ostrości praca będzie komfortowa w dużym zakresie odległości od pacjenta. Producent w cenie lup oferuje także indywidualny grawer na zauszniku oraz aluminiowej walizeczce, która chroni lupy w czasie transportu. Zwykle jest to nazwisko, ale lekarze są w tej kwestii coraz bardziej kreatywni.

A co w sytuacji gdy lekarz nosi okulary?

Tu też mam dobrą wiadomość. Jesteśmy w stanie wprowadzić indywidualną korekcję, zarówno w układzie optycznym teleskopów, jak i w szkłach otaczających (okularowych). Potrzebujemy jedynie aktualnej recepty, takiej jak na okulary. W sytuacji gdy wada wzroku  się zmieni w przyszłości, jest możliwa modyfikacja korekcji w lupach i wymiana szkieł.

W czym lupy ExamVision są lepsze?

O jakości lup świadczy przede wszystkim jakość obrazu oraz głębia ostrości i wielkość pola widzenia. Szczególnie duże znaczenie ma właśnie głębia, czyli zakres w jakim widzimy ostry obraz. Duża głębia to swoboda i komfort pracy. Głębię ostrości zauważa większość osób już po założeniu lup prezentacyjnych, mimo że nie są jeszcze dla niego wykonane. To zaleta wysokiej jakości optyki. Lekarze doceniają również możliwość korekcji każdej wady wzroku, a także jej późniejsze ewentualne modyfikacje.

Czy lupy są bezpieczne dla wzroku?

Lupy w pełni indywidualne, dobrane przez profesjonalistę, z właściwą korekcją, takie jak lupy ExamVision, poprawiają jakość widzenia i komfort pracy. Są w pełni bezpieczne, przy pracy w powiększeniu wzrok nie jest narażony na ciągłą akomodację. Lupy jednym słowem nie tylko zwiększają precyzję, ale również odciążają oczy. Poza tym w lupach ExamVision oferujemy najlepszą dostępną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i światłem niebiesko-fioletowym, zarówno w soczewkach teleskopów (EyeProtect System), jak i w szkłach otaczających (Blue Light Protection). Pozwólmy jednak pomóc sobie profesjonalistom, by mieć pewność, że stosujemy produkt najwyższej jakości, dostosowany do naszych oczu.

Czy lupy można kupić przez internet?

Nie, wykluczone. Musimy spotkać się w gabinecie i dokonać odpowiednich pomiarów. Nasz specjalista ds. optyki przyjeżdża do lekarza z odpowiednimi przyrządami i zestawem lup prezentacyjnych. Na pomiary i wybór wszystkich parametrów trzeba zarezerwować około godziny, aby ze spokojem przymierzyć się do różnych modeli i powiększeń.

Czy wasze lupy są trwałe i nadają się do weterynarii?

ExamVision stosuje bardzo trwałe oprawy tytanowe i karbonowe, które doskonale zabezpieczają układ optyczny chroniąc go przed odkształceniami (to powszechne w lupach plastikowych i słabej jakości). Do tego japońskie szkła korekcyjne i doskonały układ optyczny od dostawcy Leica. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy doskonały, trwały i indywidualny przyrząd optyczny z 5 letnią gwarancją. Wielu lekarzy używa lup przez ponad 10 lat praktycznie bez serwisu, czasem jakaś wymiana nosków lub zausznika. Zdarzają się oczywiście „wypadki przy pracy”, zawsze można w roztargnieniu usiąść na lupy … ale staramy się wówczas pomóc jak najszybciej, w miarę możliwości wypożyczyć lupy zastępcze na czas naprawy. ExamVision zapewnia doskonały i szybki serwis od wielu lat stawiając zawsze na jakość.

Jakie powiększenia dostępne są w lupach ExamVision?

Od 2.3 – 2.8 i 3.3x w systemie optycznym Galilean HD z bardzo dużą głębią ostrości sięgającą aż 20 cm. Po zaawansowane lupy w systemie optycznym Kepler, z naszym przebojem – lupami Kepler Advanced, o zmiennym powiększeniu.

 

 

Kepler Advanced to rewolucyjne lupy – jedyne  lupy z 4 powiększeniami w jednym – 3.6 – 4.5 – 5.5 aż do 6.4x! To powiększenie bliskie mikroskopowemu daje doskonałe możliwości w zaawansowanych zabiegach i szybkiej diagnostyce. Jednym ruchem można przejść np. z 3.6x do 6.4x. Na zdj. powiększenia – naturalny obraz 1:1 – 3,6x – 4.5x, 5.5x, 6,4x (porównywalne z Kepler Advanced)

Układ optyczny Kepler Advanced jest umieszczony w teleskopie wykonanym z tytanu i włókna węglowego, który jest najlżejszy w swojej klasie – przy tym powiększeniu. Lupy Kepler Advanced posiadają też opatentowany, unikalny system dostrajania ostrości Fine Focus.

Nasza oferta jest szeroka i na pewno podczas spotkania z doradcą będziemy w stanie  zaproponować odpowiednie powiększenie.

Czy na lupach można zainstalować oświetlenie?

Tak, z lupami możemy zintegrować doskonałe oświetlenie LED. We wszystkich  lampach ExamVision używamy „neutralnie białego” światła LED (≤5.000 do ≤6,500 Kelvin), aby uzyskać jak najbardziej naturalne oświetlenie. Unity sterujące to rewelacyjny sterowany ruchem unit na szyję PowerBand lub sterowany łokciem uchwyt przy pasku. Zapewniają nieprzerwane światło 6-24 godziny, w zależności od wybranego natężenia światła.

W jaki sposób można się umówić na spotkanie?

Prosimy o kontakt telefoniczny 61 870 82 10, 698 216 889 lub mailowy biuro@getwell.pl z biurem Getwell, zaproponujemy wówczas dogodny termin spotkania z naszym konsultantem.
Więcej informacji na stronie www.getwell.pl i www.examvision.pl.

 

Materiał sponsorowany

Nasi klienci