Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Nie dla siebie, lecz dla wszystkich”. Konferencja studencka w Warszawie

18 kwietnia w budynku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej warszawskiej SGGW miała miejsce I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Weterynarii. Wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Medyków Weterynarii obfitowało w wystąpienia studentów z Polski i Europy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański.

Konferencja składała się z dwóch sesji – nauki podstawowe i nauki kliniczne. Otworzył ją wykład dr hab. Magdaleny Król. Następnie studenci medycyny weterynaryjnej z uczelni krajowych i zagranicznych w trakcie krótkich, kilkuminutowych prezentacji omawiali wybrane zagadnienia oraz odpowiadali na pytania słuchaczy. Tematyka prezentacji była bardzo różnorodna – od onkologii i terapii onkologicznej u różnych gatunków zwierząt, przez problemy związane z hodowlą zwierząt gospodarskich, aż po schorzenia serca u psów czy metody diagnostyczne.

Obiecujący debiut I Konferencji Koła Medyków Weterynaryjnych z SGGW można uznać za początek ciekawego cyklu, który wpisze się w coroczną serię konferencji studenckich w całej Polsce.

JA

Fot. SGGW

Nasi klienci