Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Słupsk ośrodkiem debaty o prawach zwierząt

biedron ikwpPrezydent Słupska uważa, że w polskim społeczeństwie rośnie wrażliwość na prawa zwierząt – wiele prozwierzęcych rozwiązań wprowadzonych w tym mieście to inicjatywa mieszkańców. Roberta Biedronia wspiera też top modelka Joanna Krupa, która jeszcze tej jesieni ponownie odwiedzi Słupsk. 

Po raz pierwszy Joanna Krupa odwiedziła Słupsk w połowie sierpnia tego roku. Top modelka spotkała się z Robertem Biedroniem oraz przedstawicielami lokalnych organizacji działających na rzecz praw zwierząt. Odwiedziła też schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zarówno Krupa, jak i Biedroń stwierdzili zgodnie, że ludzie kochający zwierzęta powinni jednoczyć siły w walce o ich prawa.

– Jako Słupsk staliśmy się dzisiaj symbolem takiego szacunku dla tych braci i sióstr mniejszych. Joanna Krupa przyjechała, żeby poznać ten Słupsk, naszych mieszkańców, została bardzo miło przyjęta. Podobno wróci w listopadzie na spotkania z dzieciakami w naszych szkołach – mówi Robert Biedroń.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Robert Biedroń dał się poznać jako wielki miłośnik zwierząt i obrońca ich praw. W czerwcu zabronił występów cyrku Arena w Słupsku, tłumacząc, że miasto nie będzie wspierać przedstawień, w których występują tresowane zwierzęta. Prezydent Słupska uważa, że w polskim społeczeństwie wzrasta wrażliwość na prawa zwierząt. Nadal jednak trzeba prowadzić działalność edukacyjną w tym zakresie oraz przekonywać ludzi, że tresura w cyrku to przeżytek.

– Nie ma nic śmiesznego w tym, że dwa kangury ubrane w rękawice bokserskie, słaniające się pod ciężarem tych rękawic, mają się nawalać ku uciesze gawiedzi czy psy skakać przez jakąś obręcz płonącą. Przynajmniej myślę, że nikogo rozumnego to już nie śmieszy i warto by było, żeby taki mocny sygnał poszedł w świat – mówi Robert Biedroń.

Prezydent Słupska twierdzi, że jego miasto stara się być miejscem przyjaznym dla zwierząt. Do słupskiego ratusza można przychodzić z pupilem, który znajdzie tam miskę wody w upalny dzień. Poidełka dla psów i kotów znajdują się także przed wieloma urzędami, firmami oraz sklepami. Sprawnie funkcjonuje też schronisko dla bezdomnych zwierząt, a Robert Biedroń namawia mieszkańców miasta do adopcji psów i kotów porzucanych przez poprzednich właścicieli. Władze miasta pracują także nad nową lokalizacją cmentarza dla zwierząt.

– Chcielibyśmy być taką stolicą debaty na temat praw zwierząt, żeby się zastanowić nad tym, czy nadal powinniśmy trzymać na łańcuchu np. naszego ulubionego pupila, bo często kochamy go przecież. Czy naprawdę powinniśmy chodzić do cyrków, w których tak się traktuje zwierzęta. Mamy wiele innych pomysłów – mówi Robert Biedroń.

Prezydent Słupska podkreśla, że pomysły te w dużej mierze są inicjatywą mieszkańców miasta, po debacie przyjęte przez miejscowych radnych. Biedroń twierdzi też, że Słupsk chce pokazywać innym polskim miastom, że możliwe jest wprowadzanie rozwiązań prozwierzęcych.

Newseria.pl

Zdjęcie:Newseria

Nasi klienci